WIEDZA - BIZNES - ATRAKCJE #IB2022

WARSZTATY
Warunki brzegowe stosowania wiertniczych metod budowy: HDD (Horizontal Directional Drilling) vs DP (Direct Pipe) vs MT (Mikrotunelowanie)
Dobór optymalnej technologii bezwykopowej budowy przewodów podziemnych jest zagadnieniem o fundamentalnym znaczeniu. Decyduje bowiem o przebiegu całego procesu inwestycyjnego w wielu wymiarach. Warunkuje czas trwania prac, ich koszt, może znacząco wpłynąć na eliminację czynników ryzyka i finalną efektywność inwestycji.
Dlatego tak istotne jest, by inwestorzy oraz projektanci mieli możliwie pełną wiedzę na temat zagadnień, które należy wziąć pod uwagę decydując się na zastosowanie określonej technologii bezwykopowej. Proponowany warsztat będzie służył ich kompleksowemu omówieniu.
Szczególny nacisk zostanie położony na:
PROWADZĄCY:
PANEL DYSKUSYJNY
Branża w nowej rzeczywistości. Więcej szans czy zagrożeń?
Wojna w Ukrainie. Rozpędzająca się inflacja. Wzrost cen energii, materiałów i urządzeń. Zerwane lub poważnie zakłócone łańcuchy dostaw. Niestabilne kursy walut. Zapowiadana przez rząd obniżka podatku PIT, skutkująca zmniejszeniem wpływów samorządów. A z drugiej strony: konieczność przyspieszonych inwestycji w sektorze energetycznym i uświadomienie sobie przez decydentów wagi rozwoju infrastruktury wod-kan w obliczu ewentualnych zagrożeń.
Te elementy składają się na nowe otoczenie, w którym przyszło działać branży bezwykopowej. Okoliczności postawiły przed nami nieznane dotąd wyzwania, ale nakreśliły także potencjalne możliwości rozwoju. Jak postępować, by uniknąć zagrożeń i wykorzystać szanse? Jak skutecznie działać w nowej rzeczywistości? Będziemy o tym dyskutować w gronie branżowych ekspertów.
PANEL DYSKUSYJNY
Jakość w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu
UCZESTNICY:
SPECJALNA ATRAKCJA!
Symulator skoku spadochronowego. Szybsze bicie serca gwarantowane
Skok ze spadochronem te ekscytujące przeżycie. Adrenalina buzuje w całym ciele, krew pulsuje w skroniach, a po wylądowaniu uśmiech satysfakcji nie schodzi z twarzy przez dłuższy czas. Dzięki symulatorowi wykorzystującemu technologię wirtualnej rzeczywistości, każdy z gości tegorocznej Konferencji będzie mógł doświadczyć gamy doznań, których dostarcza skok spadochronowy.
Gogle wirtualnej rzeczywistości oraz układ wentylatorów i podnośników sprawiają, że wrażenie swobodnego spadania, a następnie szybowania pod rozpiętą czaszą, łudząco przypomina rzeczywistość. Odczucia związane z pędem wiatru, pozycją w czasie skoku i przyziemieniem na pewno spowodują szybsze bicie serca.
Ludzie z naszej branży zwykle skupiają się na tym, co pod ziemią. Warto czasem poszybować w przestworzach. Dobra zabawa gwarantowana.
Program konferencji i wydarzenia towarzyszące są profesjonalnie przygotowane
Gratuluję organizatorom wspaniałej konferencji, której program jest przygotowany profesjonalnie, podobnie jak i wydarzenia towarzyszące. Mogę z całym przekonaniem polecić uczestnictwo w tym spotkaniu wszystkim zainteresowanym technologiami bezwykopowymi.
Jari Kaukonen
prezes International Society for Trenchless Technology (ISTT) oraz Finnish Society for Trenchless Technology (FiSTT)
„INŻYNIERIA Bezwykopowa” to bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie z ciekawymi referatami i interesującą wystawą. Miałem przyjemność uczestniczyć i przedstawiać prezentacje podczas tej konferencji już kilka razy. To naprawdę bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie, prezentowane są tutaj ciekawe referaty, a dodatkowo można obejrzeć interesującą wystawę. Chciałbym też bardzo podkreślić, że spotykam się tu z bardzo miłymi ludźmi.
Dipl.-Ök. Roland Waniek
Institut für UnterirdischeInfrastruktur gGmbH, IKT
Konferencja bezwykopowa w Krakowie to bardzo interesujące spotkanie branżowe z ciekawym programem i międzynarodową wystawą. Już wielokrotnie brałem udział w tym wydarzeniu i chciałbym uczestniczyć w nim również w kolejnych latach.
Henk M.G. Kruse
Deltares
Konferencja gromadzi przedstawicieli kluczowych firm nie tylko z Polski, ale i z Europy
„INŻYNIERIA Bezwykopowa” to wspaniałe wydarzenie. Gromadzi przedstawicieli kluczowych firm nie tylko z Polski, ale i z Europy. Znajdujące się w programie wykłady są zdywersyfikowane – można wysłuchać prezentacje poruszające kwestie techniczne, biznesowe, a nawet związane ze społecznym zaangażowaniem biznesu. Warto również dodać, że konferencja jest zorganizowana na najwyższym poziomie.
Atef Khemiri
wiceprezes DCA-Europe
TYTAN to uznane nagrody branżowe, przyznawane przez Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. i zaproszone do współpracy wybitne grono Jury. Skład Jury tworzą przedstawiciele świata nauki i stowarzyszeń branżowych oraz redaktorzy naczelni poszczególnych czasopism naszego wydawnictwa. Podczas uroczystej Gali w dniu 22 czerwca zostaną wręczone nagrody.
WYRÓŻNIENIE UZNAWANE W BRANŻY
PRZYZNAWANE PRZEZ NIEZALEŻNE JURY
DWÓR W TOMASZOWICACH
Tomaszowice k. Krakowa
ul. Krakowska 68,
32-085 Tomaszowice, Polska
Namiary GPS: N 50°08’05.83” E 19°50’31.14”
GDAŃSK
odległość 546 km
czas dojazdu: 5 h 20 min*
KATOWICE
odległość 75 km
czas dojazdu: 50 min*
LUBLIN
odległość 313 km
czas dojazdu: 3 h 30 min*
ŁÓDŹ
odległość 275 km
czas dojazdu: 2 h 50 min*
RZESZÓW
odległość 190 km
czas dojazdu: 1 h 50 min*
POZNAŃ
odległość 455 km
czas dojazdu: 4 h 20 min*
WARSZAWA
odległość 298 km
czas dojazdu: 2 h 30 min*
WROCŁAW
odległość 267 km
czas dojazdu: 2 h 40 min*