Dane z 2019 roku
Dane z 2019 roku
Szanowni Państwo,
Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” to największe w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi: przez kilkanaście lat uczestniczyły w niej łącznie tysiące osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.
Z uwagi na pandemię tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w formule hybrydowej: mogli Państwo wybrać udział w wydarzeniu na żywo, w Tomaszowicach, bądź online. Dzięki naszej platformie akademia.inzynieria.com udział w wydarzeniu był w pełni interaktywny.
Paweł Kośmider
Przewodniczący Konferencji
WTOREK, 08.09.2020 10:00-13:00
WARSZTATY
900 – 1000
REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
1000 – 1300
WARSZTATY
Prace ekspertów Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych (PSTB) nad zbiorem wytycznych dotyczących odbioru prac realizowanych z wykorzystaniem technologii CIPP dobiegają końca.
Podczas IV Konferencji Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi Na Miejscu, w styczniu br., odbyła się prezentacja opracowanych dotychczas zaleceń, po czym dyskutowano nad ostatecznym kształtem wytycznych. Dokument został już przygotowany – zostanie przez PSTB opublikowany online, tak, aby przedstawiciele branży mogli się z nim zapoznać.
W trakcie warsztatów rozpoczynających tegoroczną Międzynarodową Konferencję, Wystawę i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” wytyczne poddane zostaną kolejnej dyskusji, dzięki którym zbiór będzie mógł zostać dopracowany – w ten sposób uczestnicy wydarzenia będą mogli mieć realny wpływ na finalny kształt wytycznych.
Dlatego zapraszamy uczestników konferencji do aktywnego udziału w rozmowach i zgłaszania uwag. Zebrane wnioski zostaną gruntownie przeanalizowane przez zespół roboczy, a te uznane za zasadne, będą uwzględnione w wytycznych.
Jak badać próbki? Czy akredytacja laboratorium jest ważnym elementem zapewnienia jakości projektów CIPP? – Tomasz Szczepański, Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.
SESJE ROBOCZE
WEŹ CZYNNY UDZIAŁ W TWORZENIU PIERWSZYCH WYTYCZNYCH ODBIORÓW PRAC RENOWACYJNYCH W TECHNOLOGII CIPP
PRZYJEDŹ, POSŁUCHAJ I DYSKUTUJ
DYSKUSJA BĘDZIE MIAŁA WPŁYW NA KSZTAŁT FINALNY WYTYCZNYCH
WYTYCZNE ODBIORÓW PRAC RENOWACYJNYCH W TECHNOLOGII CIPP
O WYTYCZNYCH
Wytyczne odbiorowe prac renowacyjnych w technologii CIPP zostaną zaprezentowane przez Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych (PSTB) podczas warsztatów poprzedzających konferencje. Chcemy, abyście mogli mieć na nie realny wpływ. Każdy będzie mógł zgłosić swoje uwagi.
ZESPÓŁ OPRACOWUJĄCY:
RECENZJE I KONSULTACJE:
KOORDYNATOR:
WTOREK 08.09.2020 14:30-17:00
SESJE REFERATOWE
1300 – 1430
REJESTRACJA UCZESTNIKÓW
1430 – 1445
OTWARCIE KONFERENCJI
Paweł Kośmider, Przewodniczący Konferencji, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.
1445 – 1700
SESJA I
Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych – gen. (r.) prof. nadzw. dr Mieczysław Bieniek
Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych z punktu widzenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie – Marcin Łukaszewicz, MPWIK S.A. w Krakowie
Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych z punktu widzenia wykonawcy prac bezwykopowych – Marek Borkowski, BLEJKAN S.A.
Panel dyskusyjny z prelegentami z sesji I
GEN. (R.) PROF. NADZW. DR
MIECZYSŁAW BIENIEK
ZARZĄDZANIE W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH
Do udziału w sesji zaproszeni zostali przedstawiciele inwestorów i firm z branży bezwykopowej
Sesja plenarna obejmująca tematykę zarządzania w sytuacjach kryzysowych zaczęła być przez nas przygotowywana już jesienią 2019 r. Obecnie jednak, w obliczu kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, kwestia właściwego zarządzania staje się jeszcze bardziej paląca.
Do udziału w sesji zaproszeni zostali przedstawiciele inwestorów i firm z branży bezwykopowej. Gościem specjalnym tej części konferencji będzie generał Mieczysław Bieniek, który na podstawie własnych doświadczeń opowie o tym, jak być skutecznym przywódcą w kryzysowych sytuacjach.
Wskaże, w jaki sposób budować zespół i motywować go do realizacji nawet najtrudniejszych zadań. Podpowie, w jaki sposób wytyczać cele i podejmować strategiczne decyzje. Doradzi podejmującym kluczowe decyzje na temat strategii dużych organizacji /korporacji/ wielokulturowych w perspektywie wieloletniej, uwzględniając innowacje oraz dynamiczny postęp technologiczny.
Prezentacja pozwoli uczestnikom w inny sposób spojrzeć na organizację, w której funkcjonują i poprowadzić ją do sukcesu.
1800 – 2300
BIESIADA
ŚRODA 09.09.2020 09:00-17:30
SESJE REFERATOWE
0900 – 1130
SESJA II
Zrealizowane i planowane do wykonania przekroczenia bezwykopowe w Operatorze Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM. S.A. (Wybór technologii dla obecnie projektowanych przekroczeń bezwykopowych) – Roland Kośka, Gaz-System S.A.
Zarządzanie czasem wiertniczym – Robert Osikowicz, ROE
Realizacja projektów bezwykopowych w skomplikowanych formacjach żwirowych – studium wykonalności wierceń w technologii Direct Pipe – Marcin Firkowski, PPI Chrobok S.A.
Zmiany na rynku w obliczu COVID-19 z perspektywy ISTT i stowarzyszeń krajowych – Jari Kaukonen, International Society for Trenchless Technology (ISTT)
Jak powstaje bentonit? – Jacek Jaworski, Hekobentonity sp. z o.o.
Płuczka wiertnicza jako odpad – wyzwania i problemy natury prawnej – Jędrzej Bujny, Kancelaria SMM Legal
Sposoby utylizacji płuczki wiertniczej – Rafał Leśniak, HEADS sp. z o.o.
Pipe Express – szybka i ekonomiczna instalacja gazociągów – Dymitr Petrow-Ganew, Herrenknecht AG
1130 – 1200
PRZERWA KAWOWA
1200 – 1400
SESJA III
Wykorzystanie monitoringu światłowodowego do diagnostyki i oceny stanu wielkośrednicowego kolektora kanalizacyjnego – Paweł Popielski, Bartosz Bednarz – Politechnika Warszawska, Wydział Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Rafał Sieńko, Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Lądowej, Tomasz Howiacki – SHM System sp z o.o. sp k., Bartosz Zaborski – MPWIK w m.st. Warszawie Spółka Akcyjna prof. PW
Naprawa przykanalików i przyłączy do kolektorów – Iain Naismith, IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur
Instalacja przewodów ciśnieniowych na przykładzie projektu w Kościelnej Wsi k. Kalisza – Piotr Dmowski, AARSLEFF sp. z o.o.
Renowacja małych profili o kształcie jajowym w praskiej sieci kanalizacyjnej – Michaela Stehlíková, Praskie Wodociągi
Innowacyjna i proekologiczna wymiana przyłączy wodociągowych i gazowych metodą bezwykopową – Simon Drain, KOBUS Services Ltd.; Mariusz Iwanejko, Blejkan S.A.
Pokaz technologiczny wymiana przyłączy wodociągowych i gazowych metodą bezwykopową – BLEJKAN S.A., KOBUS Services Ltd.
1400 – 1500
OBIAD
1500 – 1730
SESJA IV
Diagnostyka przewodów kanalizacyjnych ułożonych na estakadach – Dariusz Zwierzchowski, Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.
Problematyka związana z projektowaniem i budową zbiorników retencyjnych metodami tradycyjnymi i bezwykopowymi, na przykładzie zbiornika w Jarocinie – Robert Walczak, SUBOR BORU San. Ve Tic. A.Ş. / Duko Inżynieria sp. z o.o.
Bierna ochrona antykorozyjna rur przewodowych, a instalacje bezwykopowe – Adam Bok, Proma sp. z o.o.
Spawanie automatyczne maszyną WLI-3000 jako przykład niezwodnej metody połączeń rurociągów wysokośrednicowych – Paweł Pill, Uponor Infra sp. z o.o.
Inżynierskie aspekty realizacji sztandarowych projektów mikrotunelowych na przykładzie mikrotunelingu Wilno Narbutto, EC Żerań i Oczyszczalnia Czajka – Dariusz Kosiorowski, Amiblu
SN, PN – co z tego wynika – Rafał Chart, Insituform Linings LTD
PE100 i PE100 RC – różnice w predyspozycjach materiałów do zastosowań bezwykopowych – Janusz Zadrosz, Systemy Rurowe Radpol S.A.
Usunięcie awarii obudowy kolektora ściekowego DN3000 z 1964 r. metodą wieloetapowej iniekcji ciśnieniowej – Radosław Grundwald, Cover; Paweł Mróz, Cover; Paweł Popielski, Politechnika Warszawska; Gabriela Puchalska, IMGW–PIB, CTKZ; Piotr Śliwiński, IMGW–PIB, CTKZ; Bartosz Zaborski, MPWIK w m.st. Warszawie S.A.
Komplikacje w otworze wiertniczym na przykładzie realizacji horyzontalnego przewiertu kierunkowego (HDD) w Sanoczku – Jacek Janicki, ZRB Janicki
2030 – 0230
UROCZYSTA GALA, ROZDANIE NAGRÓD TYTAN 2020, pokaz animacji na ekranie wodnym
CZWARTEK 09.09.2020 10:00-13:00
WYCIECZKA PO KRAKOWIE
Program konferencji i wydarzenia towarzyszące są profesjonalnie przygotowane
Gratuluję organizatorom wspaniałej konferencji, której program jest przygotowany profesjonalnie, podobnie jak i wydarzenia towarzyszące. Mogę z całym przekonaniem polecić uczestnictwo w tym spotkaniu wszystkim zainteresowanym technologiami bezwykopowymi.
Jari Kaukonen
prezes International Society for Trenchless Technology (ISTT) oraz Finnish Society for Trenchless Technology (FiSTT)
„INŻYNIERIA Bezwykopowa” to bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie z ciekawymi referatami i interesującą wystawą. Miałem przyjemność uczestniczyć i przedstawiać prezentacje podczas tej konferencji już kilka razy. To naprawdę bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie, prezentowane są tutaj ciekawe referaty, a dodatkowo można obejrzeć interesującą wystawę. Chciałbym też bardzo podkreślić, że spotykam się tu z bardzo miłymi ludźmi.
Dipl.-Ök. Roland Waniek
Institut für UnterirdischeInfrastruktur gGmbH, IKT
Konferencja bezwykopowa w Krakowie to bardzo interesujące spotkanie branżowe z ciekawym programem i międzynarodową wystawą. Już wielokrotnie brałem udział w tym wydarzeniu i chciałbym uczestniczyć w nim również w kolejnych latach.
Henk M.G. Kruse
Deltares
Konferencja gromadzi przedstawicieli kluczowych firm nie tylko z Polski, ale i z Europy
„INŻYNIERIA Bezwykopowa” to wspaniałe wydarzenie. Gromadzi przedstawicieli kluczowych firm nie tylko z Polski, ale i z Europy. Znajdujące się w programie wykłady są zdywersyfikowane – można wysłuchać prezentacje poruszające kwestie techniczne, biznesowe, a nawet związane ze społecznym zaangażowaniem biznesu. Warto również dodać, że konferencja jest zorganizowana na najwyższym poziomie.
Atef Khemiri
wiceprezes DCA-Europe
TYTAN to uznane nagrody branżowe, przyznawane przez Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. i zaproszone do współpracy wybitne grono Jury. Skład Jury tworzą przedstawiciele świata nauki i stowarzyszeń branżowych oraz redaktorzy naczelni poszczególnych czasopism naszego wydawnictwa. Podczas uroczystej Gali w dniu 9 września zostaną wręczone nagrody.
WYRÓŻNIENIE UZNAWANE W BRANŻY
PRZYZNAWANE PRZEZ NIEZALEŻNE JURY
TYTAN to uznane nagrody branżowe, przyznawane przez Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. i zaproszone do współpracy wybitne grono Jury. Skład Jury tworzą przedstawiciele świata nauki i stowarzyszeń branżowych oraz redaktorzy naczelni poszczególnych czasopism naszego wydawnictwa. Podczas uroczystej Gali w dniu 9 września zostaną wręczone nagrody.
WYRÓŻNIENIE UZNAWANE W BRANŻY
PRZYZNAWANE PRZEZ NIEZALEŻNE JURY
HOTEL
DWÓR W TOMASZOWICACH
Tomaszowice k. Krakowa
ul. Krakowska 68,
32-085 Tomaszowice, Polska
Namiary GPS: N 50°08’05.83” E 19°50’31.14”
GDAŃSK
odległość 546 km
czas dojazdu: 5 h 20 min*
KATOWICE
odległość 75 km
czas dojazdu: 50 min*
LUBLIN
odległość 313 km
czas dojazdu: 3 h 30 min*
ŁÓDŹ
odległość 275 km
czas dojazdu: 2 h 50 min*
RZESZÓW
odległość 190 km
czas dojazdu: 1 h 50 min*
POZNAŃ
odległość 455 km
czas dojazdu: 4 h 20 min*
WARSZAWA
odległość 298 km
czas dojazdu: 2 h 30 min*
WROCŁAW
odległość 267 km
czas dojazdu: 2 h 40 min*