Agenda Konferencji
*Program może jeszcze ulec drobnym modyfikacjom.
#IB2022
10:00 – 13:00
Warsztaty
Dobór optymalnej technologii bezwykopowej budowy przewodów podziemnych jest zagadnieniem o fundamentalnym znaczeniu. Decyduje bowiem o przebiegu całego procesu inwestycyjnego w wielu wymiarach. Warunkuje czas trwania prac, ich koszt, może znacząco wpłynąć na eliminację czynników ryzyka i finalną efektywność inwestycji. Szczególny nacisk zostanie położony na:Warunki brzegowe stosowania wiertniczych metod budowy: HDD (Horizontal Directional Drilling) vs DP (Direct Pipe) vs MT (Mikrotunelowanie)
Dlatego tak istotne jest, by inwestorzy oraz projektanci mieli możliwie pełną wiedzę na temat zagadnień, które należy wziąć pod uwagę decydując się na zastosowanie określonej technologii bezwykopowej. Proponowany warsztat będzie służył ich kompleksowemu omówieniu.
PROWADZĄCY:
Oranżeria
13:00 – 14:00
Przerwa obiadowa
Oranżeria, Spichlerz
14:00 – 14:30
Sesja plenarna
Paweł Kośmider
Jari Kaukonen
Oranżeria
14:30 – 15:30
Panel dyskusyjny
Branża w nowej rzeczywistości. Więcej szans czy zagrożeń?
Wojna w Ukrainie. Rozpędzająca się inflacja. Wzrost cen energii, materiałów i urządzeń. Zerwane lub poważnie zakłócone łańcuchy dostaw. Niestabilne kursy walut. Zapowiadana przez rząd obniżka podatku PIT, skutkująca zmniejszeniem wpływów samorządów. A z drugiej strony: konieczność przyspieszonych inwestycji w sektorze energetycznym i uświadomienie sobie przez decydentów wagi rozwoju infrastruktury wod-kan w obliczu ewentualnych zagrożeń.
Te elementy składają się na nowe otoczenie, w którym przyszło działać branży bezwykopowej. Okoliczności postawiły przed nami nieznane dotąd wyzwania, ale nakreśliły także potencjalne możliwości rozwoju. Jak postępować, by uniknąć zagrożeń i wykorzystać szanse? Jak skutecznie działać w nowej rzeczywistości? Będziemy o tym dyskutować w gronie branżowych ekspertów.
Uczestnicy:
Krzysztof Dąbrowski
Przemysław Szkudlarczyk
Renata Tomusiak
Piotr Ziętara
Oranżeria
16:00 – 17:30
Sesja ogólna
Roland W. Waniek
Jesteśmy na początku istotnej zmiany paradygmatu w gospodarce ściekowej, ponieważ zmiany klimatyczne wymagają nowych koncepcji i strategii adaptacyjnych. Będą one w coraz większym stopniu dotyczyły kwestii zapobiegania powodziom miejskim i wzmacniania naturalnych obiegów wody. Należy tworzyć i utrzymywać nowe struktury, takie jak podziemne zbiorniki wody i zrównoważone systemy odwadniające. Branża technologii bezwykopowych musi szybko i intensywnie zastanowić się, w jaki sposób może skorzystać z nowych możliwości, które się przed nią otworzą. Prezentacja będzie poświęcona analizie tego zagadnienia.
Adam Wysokowski
Idea powstania grupy nowych przepisów budowlanych wynikała z konieczności aktualizacji istniejących rozwiązań technicznych stosowanych w infrastrukturze komunikacyjnej w naszym kraju. Dynamiczna zmiana poziomu wiedzy i dostępnych obecnie rozwiązań technicznych w zakresie obiektów inżynierskich wymusza dostosowanie ich do stale rosnących wymagań. Dotyczy to zarówno szeroko rozumianego komfortu, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa użytkowników, oraz ekologii. Opracowanie nowych dokumentów merytorycznych, które odpowiadałyby obecnej rzeczywistości technicznej pozwala również na optymalizację nakładów finansowych ponoszonych na utrzymanie infrastruktury budowlanej. Konieczność wydania nowych dokumentów prawnych wynikała także ze zbliżającym się terminem wygaśnięcia dotychczas obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych w naszym kraju.
Wymagania zawarte w przepisach krajowych powinny być zgodne z wymaganiami europejskimi, monitorowane i na bieżąco zmieniane. Dlatego też, jeszcze w tym roku czeka nas gruntowna zmiana związana z Rozporządzeniami dotyczących branży budowlanej będącymi delegacjami do Prawa Budowlanego. Jedną z tych zmian, którą już wszyscy odczuwamy, są opracowane i wdrożone dokumenty w postaci Wzorców i Standardów rekomendowanych i wdrażanych na bieżąco przez Ministra Infrastruktury.
Dariusz Zwierzchowski
W celu określenia aktualnego stanu technicznego budowli inżynierskich, oprócz inspekcji osobowej oraz inwentaryzacji uszkodzeń, należy przeprowadzić również specjalistyczne badania. Część z nich, (jak np. badania nieniszczące) może zostać wykonana bezpośrednio na obiekcie. Natomiast część musi być wykonana w warunkach laboratoryjnych, na pobranych z konstrukcji budowli próbkach.
Mateusz Saładziak
Prelegent w swoim wystąpieniu przedstawi historię firmy Gamm-Bud w oparciu o najciekawsze i najbardziej znaczące wydarzenia związane z rozwojem technologii bezwykopowych.
Michał Siejda
Po dwóch latach pandemii Covid-19 wykonawcy liczyli na stabilizację cen materiałów budowlanych. Atak zbrojny Rosji na Ukrainę zniweczył te nadzieje i wykonawcy muszą się mierzyć z niespotykanym wcześniej wzrostem cen materiałów budowlanych, odpływem pracowników fizycznych oraz presją płacową pracowników, którzy starają się ochronić swoje wynagrodzenia przed rozpędzającą się inflacją. Strona publiczna powoli dostrzega konieczność urealnienia wynagrodzeń za roboty budowlane, lecz w ocenie wykonawców dzieje się to zbyt wolno
Oranżeria
17:30 – 18:30
Gość specjalny
Jerzy Bralczyk
1. Wpływanie na odbiorców jako cel wypowiedzi. Umiejętność rozpoznawania sytuacji i oczekiwań odbiorców. Sztuka zjednywania;
2. Podstawowe zasady warunków skuteczności działań językowych. Dobór właściwych środków językowych w zależności od sytuacji wypowiedzi – decorum;
3. Perswazja bezpośrednia i pośrednia. Informacja jako narzędzie perswazji;
4. Granice uczciwej perswazji. Manipulacja językowa jako wykorzystywanie przewagi nadawcy nad odbiorcą, jako tworzenie wypowiedzi z ukrytym celem i jako działanie na emocje.
Oranżeria
19:30 – 23:30
Biesiada
Spichlerz
9:00 – 10:25
Sesja Bezwykopowa Budowa
Thorsten Schulte
Marco Reinhard
Projekty budowy z wykorzystaniem metod bezwykopowych mogą być bardzo ekscytujące. Nie można zajrzeć w głąb ziemi i dlatego nigdy nie możemy być pewni, czy nie czekają nas niespodzianki. Nawet po przeprowadzeniu badań gruntu i kompleksowym przygotowaniu robót oraz dobrze dobranym sprzęcie technicznym i personelu mogą pojawić się nieprzewidziane wyzwania. Czy można prawidłowo sterować głowicą wiertniczą? Czy otwór pozostaje stabilny? Czy rura może zostać wciągnięta bez zaklinowania się? Podczas realizacji niewielkiego projektu HDD w południowych Niemczech zespół projektowy napotkał wiele problemów i przeszkód na dużą skalę.
Marcin Firkowski
Jakub Hilarowicz
W prezentacji przedstawione zostanie studium wykonalności przekroczeń bezwykopowych wykonanych w ramach budowy gazociągu wysokiego ciśnienia DN1000 relacji Goleniów - Ciecierzyce. Budowa gazociągu związana jest bezpośrednio z realizacją projektu Baltic Pipe w jego części lądowej na terytorium Polski. Wykonane cztery przekroczenia zostały zrealizowane w technologii Direct Pipe. Były to najdłuższe wiercenia w tej technologii na terytorium Polski.
Dawid Sysło
Oranżeria
10:25 – 11:20
Panel dyskusyjny
Jakość w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu
Uczestnicy:
Jacek Janicki
Roland Kośka
Robert Osikowicz
Tomasz Siarczyński
Oranżeria
11:50 – 14:20
Sesja Bezwykopowa Renowacja
Wraz z upływem czasu pojawiają się problemy z eksploatacją rurociągów magistralnych wykonanych ze stali i żeliwa szarego. Wynikają one przede wszystkim z korozji oraz inkrustacji. Zakłady eksploatujące stają wtedy przed wyborem budowy nowych lub podaniu renowacji istniejących rurociągów. W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się utwardzanie wykładzin rurowych na miejscu za pomocą promieniowania UV. Należy jednak wziąć pod uwagę więcej parametrów niż tylko zastosowanie źródła UV. Wykład pokaże, co dzieje się „za kulisami” systemu żywicy termoutwardzalnej podczas polimeryzacji CIPP inicjowanej promieniami UV. Podczas wystąpienia bardzo plastycznie i obrazowo zostanie pokazany proces bezwykopowej renowacji największego w Polsce kolektora grawitacyjnego (o wymiarach ponad 3 metrów) odprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy z zastosowaniem modułów cGRP. Szczegółowo zaprezentowane zostaną szczegóły technologii wykonania, zastosowane materiały oraz wyzwania i trudności, które pokonywał wykonawca w trakcie realizacji zadania w latach 2018-2021. Film z realizacji oraz animacja pokazująca zalety stosowanych materiałów wzbogacą opowieść o tej szczególnym projekcie, którego inwestorem było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. To naprawdę warto zobaczyć. PREDL-FLEXLINER pozwala w bardzo krótkim czasie przeprowadzić przyjazną dla środowiska bezwykopową renowację studzienek i komór kanalizacyjnych oraz przepompowni ścieków. Dzięki zastosowaniu metody renowacji FLEXLINER i nowoczesnego skanowania laserowego 3D wykorzystanego do prac renowacyjnych, możliwe jest optymalne przygotowanie robót i znaczne zmniejszenie nakładów na renowację na miejscu budowy oraz trwała odbudowa całkowitej konstrukcji studni. Prelegenci wyczerpująco zaprezentują zagadnienia związane z żywicami wykorzystywanymi w technologii CIPP. Przedstawią kryteria ich podziału oraz właściwości żywic poliestrowych i epoksydowych w odniesieniu do zastosowań w omawianej technologii. Omówią także obserwowane na rynku trendy rozwoju żywic. Prelegenci kompleksowo omówią zagadnienia związane z projektowaniem rękawów do renowacji rurociągów ciśnieniowych. Przyjrzą się danym wejściowym, na podstawie których podejmuje się decyzje o konieczności wykonania renowacji i opowiedzą, jakie decyzje zapadają z powodu braku danych. Omówią także problematykę ciśnień, na jakie projektuje się rękawy i wyjaśnią, dlaczego często są to ciśnienia zbyt wysokie. Przedstawią możliwości obliczeniowe ustalenia grubości ścianki i zaprezentują wieloaspektową analizę przypadku. Wystąpienie będzie możliwie pełną odpowiedzią na pytanie, jakie kroki może podjąć zamawiający, żeby lepiej dobierać rękawy. W prezentacji zostaną przypomniane podstawowe informacje nt. sztywności obwodowej i modułu sprężystość wykładzin do renowacji rurociągów. Podstawy teoretyczne, sposób badania, interpretacja wyników. Są to pojęcia podstawowe, przywoływane w przetargach i zamówieniach – znajomość tych wielkości jest niezbędna przy podejmowaniu odpowiednich decyzji co proponowanych rozwiązań.Florian Piechurski
W wystąpieniu ocena kosztów renowacji zostanie zaprezentowana na przykładzie trzech inwestycji prowadzonych w rurociągach o różnych średnicach. Renowacja nr 1 dotyczy rurociągów Ø500 i Ø 800, renowacja nr 2 rurociągów Ø200 do Ø 400, a renowacja nr 3 rurociągów Ø300 i Ø 450. W trakcie ich realizacji wykorzystane zostały technologie renowacji przez narzucanie cementu oraz zastosowanie rękawów Seartex-Liner H2O i Phoenix Double Jacket. Koszt wykonania renowacji 1 mb rurociągu z żeliwa szarego DN800 i DN500 przy użyciu rękawa CIPP UV (Seartex-Liner H2O) wyniósł 1760 zł oraz 1100 zł. Koszt wykonania renowacji 1 mb rurociągu stalowego DN500 przy zastosowaniu procesu Phoenix Double Jacket – 975 zł. Koszt wykonania renowacji 1 mb rurociągu stalowego DN600 przy zastosowaniu procesu wykładziny cementowej wyniósł 412,96 zł. Porównywalne zatem koszty realizacji inwestycji można ponieść przy zastosowaniu metod CIPP UV (Seartex-Liner H2o) oraz Process Phoenix Double Jacket. Należy przy tym podkreślić, że zostały poprawione właściwości hydrauliczne poddanych renowacji rurociągów.Mark Kopietz
Mariusz Iwanejko
Jolanta Kaczmarek
Michał Milczarek
Paulina Stopa
Rafał Chart
Beata Nienartowicz
Bogdan Przybyła
Edyta Zalewska
Oranżeria
14:20 – 15:20
Przerwa obiadowa
Oranżeria, Spichlerz
15:20 – 17:00
Pokazy technologii na żywo
Renowacja studni metodą CIPP UV - część 1
Firma ProKASRO odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie w dziedzinie rehabilitacji studni opracowała w 2019 roku źródła światła UV o mocy 4 x 1000W wyposażone w kamerę i dwa czujniki temperatury. W skład mobilnego systemu UV wchodzi jednostka sterująca mieszcząca się w małej walizce umożliwiająca rejestrację takich parametrów pracy jak temperatura i ciśnienia oraz paker DN500 z trawersą i łańcuchami do zawieszenia na dźwigu, ułatwiającą wprowadzenie urządzenia do studni. Dzięki temu systemowi można przywrócić studnię do idealnego stanu technicznego. W przypadku bardzo zniszczonych studni gdzie występują pęknięcia, rysy i inne uszkodzenia, renowacja z użyciem technologii UV jest bardziej opłacalną i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą w stosunku do wykonania wykopów i budowy całkowicie nowej studni.
W ramach demonstracji zostanie przeprowadzona renowację studni o średnicy włazu i kominka DN 600 mm, która rozszerza się poniżej do średnicy DN 970 i o całkowitej głębokości 3,50 m.
System MRT - mobilna zautomatyzowana renowacja studzienek - część 1
Przygotowanie podłoża myjką wysokociśnieniową – 350 bar z dyszami rotującymi Jednym z istotnych kroków technologicznych, od których rozpoczyna się prace związane z naprawą konstrukcji studni z wykorzystaniem chemii budowlanej, jest właściwe przygotowanie podłoża mineralnego. Zastosowanie do tego celu odpowiednich technik i maszyn pozwala osiągnąć długotrwały sukces w renowacjach obiektów kanalizacyjnych, oczyszczalniach ścieków oraz zbiorników na wodę spożywczą.
Jednym z urządzeń w technologii MRT (Manhole Rehabilitation Technology) dedykowanych do tych prac jest MRT-Blasting Unit – głowica czyszcząca umożliwiająca optymalne przygotowanie struktur betonowych/murowych. Dzięki wykorzystaniu tego urządzenia działania związane z renowacją są szybsze i bardziej efektywne, a ich efekty dają pewność najwyższej jakości. Podczas pokazu sami będą mogli Państwo ocenić korzyści wynikające z zastosowania MRT-Blasting Unit.
Pokaz robota frezującego MicroGator firmy IBAK
Firma ELSE Technical and Reserarch Service Co. Ltd sp. z o.o., oficjalny przedstawiciel firmy IBAK, zaprezentuje robota frezującego Microgator. Obserwatorzy będą mogli przyjrzeć się z bliska jak wygląda praca robota oraz jak skutecznie radzi on sobie z codziennymi wyzwaniami w pracach eksploatacyjnych.
Renowacja studni za pomocą systemu DURA.PORT.
System MRT - mobilna zautomatyzowana renowacja studzienek - część 2
Natrysk innowacyjnego materiału mineralnego klasy XWW4 głowicą odśrodkową systemu MRT, który zapewnia równomierne ułożenie i zagęszczenie powłoki zabezpieczającej Po przygotowaniu podłoża oraz uszczelnieniu infiltracji następuje naprawa, a następnie wykonanie wyprawy ochronnej w studni kanalizacyjnej. Zastosowanie materiału Ombran MHP-SP 3000 oraz urządzenia o nazwie MRT-Spinning Unit (głowica narzutowa), pozwala wykonać te prace w jednym kroku technologicznym. Materiał Ombran MHP-SP 3000 jest w klasie R4 wg PN-EN 1504-3 i służy do napraw konstrukcyjnych oraz w klasie XWW4 wg DIN 19573 jako wysoce chemoodporna wyprawa mineralna do zabezpieczenia struktur kanalizacyjnych. Czas wykonania narzutu materiału głowicą MRT-Spinning Unit skraca się do minimum, a powłoka jest równa, zwarta i szczelna, niwelując tym samym agresywne działanie środowiska kanalizacji sanitarnej.
Renowacja studni metodą CIPP UV - część 2
Plener
17:00 – 18:00
Walne zgromadzenie Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych
Zapraszamy członków jak również wszystkich, którzy chcą dołączyć do PSTB.
Spichlerz
20:00 – 3:00
Uroczysta gala, rozdanie nagród TYTAN 2022
Dodatkowe atrakcje:
Oranżeria
9:30 – 13:00
Wycieczka techniczna
1. Wystawa Wawel Zaginiony – zwiedzanie z przewodnikiem
Wejdziemy w ekspozycję poświęconą historii wzgórza wawelskiego, w pobliżu reliktów rotundy św. Feliksa i Adaukta (Najświętszej Marii Panny), wzniesionej na przełomie w. X i XI.
Wyjątkowy charakter wystawy Wawel Zaginiony polega na połączeniu różnych typów ekspozycji muzealnej:
odwiedzimy m. in. budynek dawnych kuchni królewskich i wozowni.
Zwiedzimy rezerwat archeologiczno-architektoniczny: tu, poza zabytkami architektury z różnych okresów zabudowy wzgórza, oglądniemy obiekty pochodzące z badań archeologicznych oraz modele budowli czy bogatą kolekcję renesansowych kafli.
Na koniec, historię wzgórza wawelskiego w okresie średniowiecza przybliży uczestnikom bardzo atrakcyjna prezentacja multimedialna.
2. Smoczy Ogród. Bronisław Chromy na Wawelu – zwiedzanie z przewodnikiem
Odwiedzimy Ogrody Królewskie na Wawelu, a w nich wystawę rzeźb plenerowych, uświetniającą 50. rocznicę powstania pomnika Smoka Wawelskiego – najbardziej znanego dzieła Bronisława Chromego,
3. Baszta Sandomierska– zwiedzanie indywidualne
To najwyżej położony, udostępniony do zwiedzania punkt zamku.
Jedna z trzech istniejących baszt na wzgórzu wawelskim, położona na jego południowo-zachodnim skraju. Wraz z Baszta Senatorską tworzy unikatowy zespół tzw. baszt ogniowych z połowy XV wieku.
Po pokonaniu 137 schodów do najwyższego punktu widokowego baszty, uczestnicy zobaczą piękny widok na Wisłę.
4. Dziedziniec Arkadowy i Katedra
Spacer indywidualny
Wycieczka
21.06 (wtorek)
WYJAZD Z HOTELI NA KONFERENCJĘ
AUTOKAR 1: Hotel WITEK – godz. 9.00 –> Hotel Margerita – godz. 9.10 –> Hotel Jurajski – godz. 9:20 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 9.30
AUTOKAR 2: Hotel Chochołowy Dwór – godz. 9.00 –>Tennis&Country Club Hotel – godz. 9.20 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 09.30
WYJAZD DO HOTELI PO KONFERENCJI
AUTOKAR 1: Dwór w Tomaszowicach – godz. 18.40 (po zakończeniu obrad) –> Hotel WITEK – godz. 19.00
AUTOKAR 2: Dwór w Tomaszowicach – godz. 18.40 (po zakończeniu obrad) –> Tennis&Country Club Hotel –> Hotel Chochołowy Dwór – godz. 19.00
AUTOKAR 3: Dwór w Tomaszowicach – godz. 18.40 (po zakończeniu obrad) –> Hotel Margerita –> Hotel Jurajski – godz. 19.00
WYJAZD Z HOTELI NA BIESIADĘ
AUTOKAR 1: Hotel WITEK – godz. 19.10 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 19.25
AUTOKAR 2: Hotel Chochołowy Dwór – godz. 19.10 –> Tennis&Country Club Hotel – godz. 19.20 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 19:30
AUTOKAR 3: Hotel Margerita – godz. 19.10 –> Hotel Jurajski – godz. 19.15 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 19:30
WYJAZD Z HOTELI NA BIESIADĘ – DRUGI KURS
AUTOKAR 1: Hotel WITEK – godz. 19:50 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 20.05
AUTOKAR 2: Hotel Chochołowy Dwór – godz. 19:50 –> Tennis&Country Club Hotel – godz. 20.05 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 20:15
AUTOKAR 3: Hotel Margerita – godz. 19:50 –> Hotel Jurajski – godz. 20.00 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 20:10
WYJAZD Z BIESIADY DO HOTELI
AUTOKAR 1: Dwór w Tomaszowicach – godz. 23.00 –> Hotel Jurajski –> Hotel Margerita –> Hotel Hotel WITEK
AUTOKAR 2: Dwór w Tomaszowicach – godz. 23.00 –> Tennis&Country Club Hotel –> Chochołowy Dwór
WYJAZD Z BIESIADY DO HOTELI – DRUGI KURS
AUTOKAR 1: Dwór w Tomaszowicach – godz. 23.45 –> Hotel Jurajski –> Hotel Margerita –> Hotel Hotel WITEK
AUTOKAR 2: Dwór w Tomaszowicach – godz. 23.45 –> Tennis&Country Club Hotel –> Chochołowy Dwór
22.06 (środa)
WYJAZD Z HOTELI NA KONFERENCJĘ
AUTOKAR 1: Hotel WITEK – godz. 8.30 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 8.50
AUTOKAR 2: Hotel Chochołowy Dwór – godz. 8.25 –> Tennis&Country Club Hotel – godz. 8.40 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 8.50
AUTOKAR 3: Hotel Margerita – godz. 8.30 –> Hotel Jurajski – godz. 8.40 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 8.50
WYJAZD DO HOTELI PO KONFERENCJI
AUTOKAR 1: Dwór w Tomaszowicach – godz. 17.10 (po zakończeniu pokazów) –> Hotel WITEK – godz. 17.25
AUTOKAR 2: Dwór w Tomaszowicach – godz. 17.10 (po zakończeniu pokazów) Tennis&Country Club Hotel –> Hotel Chochołowy Dwór – godz. 17.40
AUTOKAR 3: Dwór w Tomaszowicach – godz. 17.10 (po zakończeniu pokazów) –> Hotel Margerita –> Hotel Jurajski – godz. 17.30
WYJAZD Z HOTELI NA GALĘ
AUTOKAR 1: Hotel WITEK – godz. 19.40 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 19.55
AUTOKAR 2: Hotel Chochołowy Dwór – godz. 19.30 –> Tennis & Country Club Hotel – godz. 19.40 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 19.55
AUTOKAR 3: Hotel Margerita – godz. 19.30 –> Hotel Jurajski – godz. 19.40 –> Dwór w Tomaszowicach – godz. 19.55
WYJAZD Z GALI DO HOTELI
AUTOKAR 1: Dwór w Tomaszowicach – godz. 01.00 –> Hotel Jurajski –> Hotel Margerita –> Hotel WITEK
AUTOKAR 2: Dwór w Tomaszowicach – godz. 01.00 –> Tennis&Country Club Hotel –> Chochołowy Dwór
WYJAZD Z GALI DO HOTELI – DRUGI KURS
AUTOKAR 1: Dwór w Tomaszowicach – godz. 02.00 –> Hotel Jurajski –> Hotel Margerita –> Hotel WITEK
AUTOKAR 2: Dwór w Tomaszowicach – godz. 02.00 –> Tennis&Country Club Hotel –> Chochołowy Dwór
WYJAZD Z GALI DO HOTELI – TRZECI KURS
AUTOKAR 1: Dwór w Tomaszowicach – godz. 03.00 –> Hotel Jurajski –> Hotel Margerita –> Hotel WITEK
AUTOKAR 2: Dwór w Tomaszowicach – godz. 03.00 –> Tennis&Country Club Hotel –> Chochołowy Dwór
23.06 (czwartek)
WYJAZD Z HOTELI NA WYCIECZKĘ
AUTOKAR 1: Hotel Chochołowy Dwór – godz. 9.15 –> Tennis & Country Club Hotel – godz. 9.35 –> Hotel Jurajski godz. 9.50 –> Wawel – godz. 10.15
AUTOKAR 2: Dwór w Tomaszowicach – godz. 9.20 –> Hotel WITEK – godz. 9.35 –> Hotel Margerita – godz. 9.50
–> Wawel – godz. 10.15
WYJAZD Z WYCIECZKI DO HOTELI
AUTOKAR 1: Wawel – około godz. 13.00 (po zakończeniu wycieczki) –> Hotel Jurajski –> Tennis&Country Club Hotel –> Hotel Chochołowy Dwór – około godz. 13.50
AUTOKAR 2: Wawel – około godz. 13.00 (po zakończeniu wycieczki) –> DWORZEC PKP/PKS –> Hotel Margerita
–> Hotel WITEK –> Dwór w Tomaszowicach – około godz. 13.50