poniedziałek, 15 kwiecień 2024
Konferencje Wydawnictwa INŻYNIERIA +48 12 351 10 90 biuro@inzynieria.com

Udostępnij stronę

Szanowni Państwo,

I Konferencja CIPP TECHNOLOGY DAYS, na którą zapraszamy do Krakowa, poświęcona została technologii CIPP. Znana na całym świecie metoda renowacji przewodów z zastosowaniem wykładziny utwardzanej na miejscu, stosowana jest od ponad 40 lat. Będące w powszechnym użyciu określenie CIPP to skrót od angielskiej nazwy „Cured in Place Pipe” (rura utwardzana na miejscu). Polega na utworzeniu w odnawianej rurze nowego przewodu, powstałego z nasączonego żywicą rękawa, poddanego procesowi utwardzenia. Nieutwardzona wykładzina dopasowuje się do dowolnego przekroju, dlatego można ją stosować zarówno do renowacji przewodów o przekrojach kołowych, jak i niekołowych. Zakres średnic w przypadku wykładzin CIPP zawiera się w przedziale od DN150 do DN3000. Instalacja rękawa renowacyjnego w kanale odbywa się po przeprowadzeniu czynności przygotowawczych i dokładnym jego oczyszczeniu. Po wykonaniu prac, a przed oddaniem naprawionego odcinka do eksploatacji, konieczne jest wykonanie odbioru technicznego, obejmującego m.in. próby szczelności.
Renowacja przewodów z zastosowaniem wykładzin CIPP jest najczęściej stosowaną metodą odnowy infrastruktury sieciowej. Po raz pierwszy metoda ta została wykorzystana do renowacji przewodów kanalizacyjnych 1971 r. w londyńskiej dzielnicy Hackney, gdzie w ten sposób naprawiono 70-metrowy odcinek kanału murowanego o przekroju jajowym (610 x 1175 mm).

Styczniowa konferencja to pierwsze w Polsce wydarzenie, kompleksowo obejmujące tematykę związaną z tą techniką. W trakcie dwudniowych obrad poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in.: możliwości, jakie daje technologia CIPP, procesu przygotowywania przetargów, analizy dostępnych rozwiązań w zakresie renowacji z zastosowaniem wykładzin CIPP. Przywołane zostały także najciekawsze projekty zrealizowane w ostatnich latach w Polsce i na świecie. W programie spotkania znalazły się również ekspercki panel dyskusyjny.

dc9e231f652301f80ea8e901bd9ec18a M


Paweł Kośmider  

Przewodniczący Konferencji   

O Konferencji


konferencja 
Tematyka konferencji poświęcona była zagadnieniom związanym z technologią renowacji sieci wykładzinami utwardzanymi na miejscu (CIPP), tzw. rękawami, jej zaletami i wadami, realizacjami, niezbędnym sprzętem itd..


panel dyskusyjny
Podczas konferencji odbył się panel dyskusyjny poświęcony kontroli jakości renowacji zrealizowanych metodą CIPP z punktu widzenia uzyskania oczekiwanej trwałości i racjonalności zainwestowanych środków

czytaj więcej >


wystawa i pokazy
Integralną częścią konferencji była wystawa sprzętu i urządzeń, a także pokazy na żywo związane z technologią CIPP.

SPONSORZY

Prelegenci

 • dr inż. Tomasz Abel

  Politechnika Wrocławska

  więcej >
 • Michał Andrzejewski

  GammBud sp z oo

  więcej >
 • Mirosław Cecuga

  Sezam Instal

  więcej >
 • Grzegorz Cyganik

  MPWiK SA w Krakowie

  więcej >
 • Tomasz Daniłoś

  BLEJKAN SA

  więcej >
 • Mariusz Iwanejko

  BLEJKAN SA

  więcej >
 • Andrzej Kolonko

  Politechnika Wrocławska

  więcej >
 • Gunter Kaltenhäuser

  RELINEEUROPE AG

  więcej >
 • Paweł Kośmider

  Wydawnictwo INŻYNIERIA sp z oo

  więcej >
 • Tomasz Łucek

  New Idea House sp z oo

  więcej >
 • dr inż. Bogdan Przybyła

  Politechnika Wrocławska

  więcej >
 • Roland Szafraniec

  RTi Poland sp z oo

  więcej >
 • Stanisław Szczekarewicz

  GSG Industria Sp z oo

  więcej >
 • dr Inż. Dariusz Zwierzchowski

  Centrum Badań i Certyfikacji sp z oo

  więcej >
Lista wszystkich referatów

Patronat honorowy

PROGRAM KONFERENCJI

Aby zapoznać się z referatami w obrębie danej sesji należy wybrać jedną z sal, a następnie kliknąć na nazwę sesji lub na strzałkę obok.

Zobacz listę referatów

Ikona PDF Tuli  Pobierz program w pliku PDF

 

 

Rejestracja uczestników
9:00 - 10:00
Sesja I

Otwarcie konferencji – Paweł Kośmider, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.

Rozwój metody renowacji przewodów kanalizacyjnych z zastosowaniem rękawów CIPPdr inż. Andrzej Kolonko, Politechnika Wrocławska

CIPP w Polsce i EuropieGunter Kaltenhäuser, RELINEEUROPE AG

RTI – dostawca technologii do renowacji kanalizacji grawitacyjnej, sieci ciśnieniowych i zastosowań przemysłowychRoland Szafraniec, RTi Poland sp. z o.o.

10:00 - 12:00
Przerwa kawowa
12:00 - 12:30
Obiad
14:15 - 15:30
Uroczysta kolacja
19:00
Sesja IV

Rozwój sprzętu do renowacji sieci kanalizacyjnych wykładzinami utwardzanymi promieniowaniem UV w ostatnim dziesięcioleciuMichał Andrzejewski, Gamm-Bud sp. z o.o.

Standaryzacja odbioru robót renowacyjnych w technologii CIPPdr inż. Dariusz Zwierzchowski, Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.

10:00 - 11:00
Panel dyskusyjny

Kontrola jakości renowacji zrealizowanych metodą CIPP z punktu widzenia uzyskania oczekiwanej trwałości i racjonalności zainwestowanych środków. Wymagania normowe, praktyka, typowe problemy na budowie, rozwiązania modelowe

Moderator: Paweł Kośmider, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.
Uczestnicy dyskusji:
dr inż. Dariusz Zwierzchowski, Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.;
Tomasz Daniłoś, BLEJKAN S.A.,
Grzegorz Cyganik, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie;
dr inż. Andrzej Kolonko, Politechnika Wrocławska

11:00 - 12:30
Zakończenie konferencji i rozstrzygnięcie konkursów

Wręczenie nagrody: „weekendowy pobyt w Krakowie, w Hotelu Hilton Garden Inn”

12:30 - 12:40
Obiad
12:40 - 13:40

Skontaktuj się z nami

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konferencji, bardzo prosimy o kontakt przez poniższy formularz. UWAGA! Prosimy nie zgłaszać uczestnictwa w konferencji przez poniższy formularz. Zgłoszenie uczestnictwa jest możliwe jedynie za pomocą systemu rejestracji on-line lub poprzez kartę zgłoszenia.