Udostępnij stronę

Gunter Kaltenhäuser

Gunter Kaltenhäuser

CIPP w Polsce i Europie

CIPP jest najważniejszą technologią rehabilitacji systemów kanalizacyjnych na świecie. Wynika to m.in. z możliwości zastosowania półfabrykatów w postaci rękawów, które są przygotowane w fabryce, a ich utwardzanie odbywa się z wykorzystaniem różnych metod już na placu budowy.
Sytuacja na rynkach europejskich jest zróżnicowana. Technologia CIPP jest szeroko rozpowszechniona w Europie Środkowej, Zachodniej i Wschodniej. Szczególnie rozwinięte są rynki w Niemczech, Francji, krajach Beneluksu, Polsce, Czechach i na Słowacji.
W Europie znajduje się około 2 mln km sieci kanalizacji. Szacuje się, że około 20% sieci jest uszkodzone (około 400 tys. km) i wymaga odnowienia.
W referacie szczegółowo zostaną omówione niektóre rynki europejskie, takie jak np. niemiecki, francuski i polski.

Gunter Kaltenhäuser, RELINEEUROPE AG
W latach 1994–2001 kształcił się na uniwersytecie w Bochum, gdzie zdobył specjalizację w zakresie oczyszczania ścieków i renowacji sieci.
Pracując w latach 2001–2007 dla IKT (Institute for Underground Infrastructure w Gelsenkirchen), zajmował się badaniami, testami, konsultingiem w zakresie rehabilitacji sieci.
W okresie 2007–2014 w firmie MC-Bauchemie, Bottrop (światowy lider w dziedzinie chemii budowlanej) pracował na stanowiski managera sprzedaży na Europę (department renowacji i infrastruktury podziemnej).
Od kwiectnia 2014 r. jest zatrudniony w RELINEEUROPE AG, Rohrbach (światowy lider w zakresie renowacji sieci z wykorzystaniem technologii UV-CIPP i UV-technology) jako dyrektor zarządzający w obszarze sprzedaży i marketing.