Szanowni Państwo,
I Konferencja CIPP TECHNOLOGY DAYS, na którą zapraszamy do Krakowa, poświęcona została technologii CIPP. Znana na całym świecie metoda renowacji przewodów z zastosowaniem wykładziny utwardzanej na miejscu, stosowana jest od ponad 40 lat. Będące w powszechnym użyciu określenie CIPP to skrót od angielskiej nazwy „Cured in Place Pipe” (rura utwardzana na miejscu). Polega na utworzeniu w odnawianej rurze nowego przewodu, powstałego z nasączonego żywicą rękawa, poddanego procesowi utwardzenia. Nieutwardzona wykładzina dopasowuje się do dowolnego przekroju, dlatego można ją stosować zarówno do renowacji przewodów o przekrojach kołowych, jak i niekołowych. Zakres średnic w przypadku wykładzin CIPP zawiera się w przedziale od DN150 do DN3000. Instalacja rękawa renowacyjnego w kanale odbywa się po przeprowadzeniu czynności przygotowawczych i dokładnym jego oczyszczeniu. Po wykonaniu prac, a przed oddaniem naprawionego odcinka do eksploatacji, konieczne jest wykonanie odbioru technicznego, obejmującego m.in. próby szczelności.
Renowacja przewodów z zastosowaniem wykładzin CIPP jest najczęściej stosowaną metodą odnowy infrastruktury sieciowej. Po raz pierwszy metoda ta została wykorzystana do renowacji przewodów kanalizacyjnych 1971 r. w londyńskiej dzielnicy Hackney, gdzie w ten sposób naprawiono 70-metrowy odcinek kanału murowanego o przekroju jajowym (610 x 1175 mm).
Styczniowa konferencja to pierwsze w Polsce wydarzenie, kompleksowo obejmujące tematykę związaną z tą techniką. W trakcie dwudniowych obrad poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in.: możliwości, jakie daje technologia CIPP, procesu przygotowywania przetargów, analizy dostępnych rozwiązań w zakresie renowacji z zastosowaniem wykładzin CIPP. Przywołane zostały także najciekawsze projekty zrealizowane w ostatnich latach w Polsce i na świecie. W programie spotkania znalazły się również ekspercki panel dyskusyjny.
Paweł Kośmider
Przewodniczący Konferencji
konferencja
Tematyka konferencji poświęcona była zagadnieniom związanym z technologią renowacji sieci wykładzinami utwardzanymi na miejscu (CIPP), tzw. rękawami, jej zaletami i wadami, realizacjami, niezbędnym sprzętem itd..
panel dyskusyjny
Podczas konferencji odbył się panel dyskusyjny poświęcony kontroli jakości renowacji zrealizowanych metodą CIPP z punktu widzenia uzyskania oczekiwanej trwałości i racjonalności zainwestowanych środków
wystawa i pokazy
Integralną częścią konferencji była wystawa sprzętu i urządzeń, a także pokazy na żywo związane z technologią CIPP.
Aby zapoznać się z referatami w obrębie danej sesji należy wybrać jedną z sal, a następnie kliknąć na nazwę sesji lub na strzałkę obok.
Otwarcie konferencji – Paweł Kośmider, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.
Rozwój metody renowacji przewodów kanalizacyjnych z zastosowaniem rękawów CIPP – dr inż. Andrzej Kolonko, Politechnika Wrocławska
CIPP w Polsce i Europie – Gunter Kaltenhäuser, RELINEEUROPE AG
RTI – dostawca technologii do renowacji kanalizacji grawitacyjnej, sieci ciśnieniowych i zastosowań przemysłowych – Roland Szafraniec, RTi Poland sp. z o.o.
Model obliczeniowy oraz dobór parametrów wytrzymałościowych wykładziny CIPP – wytyczne DWA-A 143-2 – dr inż. Tomasz Abel, Politechnika Wrocławska
Podstawowe różnice w zasadach wymiarowania linerów wg wytycznych ATV-M 127-2, 2000 r. i DWA-A 143-2, 2015 r. – dr inż. Bogdan Przybyła, Politechnika Wrocławska
Poprawne opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej w odniesieniu do wymagań i potrzeb zamawiających – Stanisław Szczekarewicz, GSG Industria sp. z o.o.
Najciekawsze realizacje firmy BLEJKAN ostatnich lat – Mariusz Iwanejko, BLEJKAN S.A.
Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jako niekomercyjny wykonawca remontów kanałów w technologii CIPP za pomocą rękawów nasączonych żywicami epoksydowymi – Mirosław Cecuga, Sezam Instal
Naprawa studni kanalizacyjnych z zastosowaniem wykładziny utwardzanej promieniami UV – Michał Andrzejewski, Gamm-Bud sp. z o.o.
Budowanie wizerunku eksperta przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi marketingowych na przykładzie e-learningu – Tomasz Łucek, New Idea House sp. z o.o.
Rozwój sprzętu do renowacji sieci kanalizacyjnych wykładzinami utwardzanymi promieniowaniem UV w ostatnim dziesięcioleciu – Michał Andrzejewski, Gamm-Bud sp. z o.o.
Standaryzacja odbioru robót renowacyjnych w technologii CIPP – dr inż. Dariusz Zwierzchowski, Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.
Moderator: Paweł Kośmider, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.
Uczestnicy dyskusji:
dr inż. Dariusz Zwierzchowski, Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.;
Tomasz Daniłoś, BLEJKAN S.A.,
Grzegorz Cyganik, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie;
dr inż. Andrzej Kolonko, Politechnika Wrocławska
Wręczenie nagrody: „weekendowy pobyt w Krakowie, w Hotelu Hilton Garden Inn”
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących konferencji, bardzo prosimy o kontakt przez poniższy formularz. UWAGA! Prosimy nie zgłaszać uczestnictwa w konferencji przez poniższy formularz. Zgłoszenie uczestnictwa jest możliwe jedynie za pomocą systemu rejestracji on-line lub poprzez kartę zgłoszenia.