Wystawa i pokazy technologii
Konferencja
Inżynieria BEZWYKOPOWA
To nie tylko wykłady i dyskusje. Dzięki wystawie i pokazom uczestnicy mają niepowtarzalną szansę, by w jednym miejscu zapoznać się z najnowszymi technologiami i produktami dostępnymi na rynku: poznać ich atuty i możliwości oraz sprawdzić na własne oczy efekty działania. Na stoiskach firm produkcyjnych i wykonawczych – mieszczących się zarówno w budynku konferencyjnym, jak i na terenie wokół niego – każdy będzie mógł porozmawiać z ich przedstawicielami i zadać szczegółowe pytania. Po to, by nie przegapić żadnej okazji na rozwój swojego biznesu.
Rodeo HDD
Pełna emocji rywalizacja najlepszych ekip wiertniczych. Wykorzystane w zawodach maszyny będą musiały spełniać następujące parametry: siła ciągnięcia nie większa niż 160 kN; żerdzie wiertnicze o długości nieprzekraczającej 3,05 m (10 stóp). Zadaniem będzie wykonanie przez każdy z zespołów otworu kierunkowego na wyznaczonym dystansie 100 metrów w prostej linii, co najmniej 3 metrów poniżej poziomu ziemi.
Po wykonaniu otworu trzeba będzie wykonać stosowne jego przezbrojenie i zainstalować rurociąg HDPE 110 mm (SDR 11).
Kto okaże się najlepszy?
DRILLTRACK
Firma Drilltrack z Jędrzejowa zajmuje się usługami przewiertów sterowanych HDD (Horizontal Directional Drilling)
Firma Drilltrack oferuje usługi w zakresie wykonywania przewiertów pod drogami, rzekami, kanałami, liniami kolejowymi oraz w innych trudno dostępnych miejscach. Posiada ona wiertnice HDD, które są wyposażone w specjalistyczne systemy umożliwiające precyzyjne sterowanie kierunkiem przewiertu oraz minimalizację wpływu na otoczenie.
Wiertnica: AT-BORETEC MT11 ROCKDRILL
JAMAT
Wykonawca robót budowlanych JAMAT z Brzezia specjalizuje się w budownictwie bezwykopowym, a dokładniej w poziomych przewiertach kierunkowych. Założona w 2011 roku firma rodzinna stale się rozwija, zyskując reputację wykwalifikowanego i niezawodnego wykonawcy w zakresie instalacji projektów infrastruktury energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej. Obecnie 17 wykwalifikowanych pracowników realizuje projekty instalacji rurowych na terenie całej Polski.
Wiertnica: Vermeer D23x30 seria S3
POTWIERDZONE POKAZY:
Damian Sobczak
Prezentacja mini maszyny przeciskowej z głowicą kontrolowaną MMP-35
Podczas pokazu specjaliści zaprezentują szybkość wykonywania przecisku, możliwość zmiany kierunku przecisku lub zagłębienia, wykonają automatyczny profil przewiertu do dokumentacji końcowej oraz przecisk dwururowy 2×110 mm o długości 20-30 m.
Tomasz Borowiak
Instalacja rękawa bezstyrenowego do transportu wody pitnej firmy Saertex za pomocą technologii lamp UV firmy ProKASRO
Tematem pokazu będzie bezwykopowa instalacja bezstyrenowego rękawa CIPP opartego na żywicy winyloestrowej za pomocą odpowiednio dobranej do tego technologii.
Piotr Kosz
Renowacja systemów kanalizacyjnych za pomocą elementów polimerobetonowych
Podczas pokazu zostaną zaprezentowane elementy z polimerobetonu stosowane przy bezwykopowej renowacji kanałów, studni betonowych okrągłych i prostokątnych oraz korony bieżni osadników. Omówione zostaną zagadnienia dotyczące parametrów technicznych polimerobetonu, sposobu łączenia elementów wewnątrz kanału czy studni i rekomendowanych klejów epoksydowych oraz zapraw iniekcyjnych. Podczas pokazu nie zabraknie także informacji na temat aktualnego oraz przyszłego portfolia rur kamionkowych przewiertowych stosowanych przy bezwykopowej budowie i renowacji sieci kanalizacyjnych.
Yuliya Panchy
Pokaz możliwości autonomicznych robotów latających Hovering Solutions przeznaczonych do inspekcji sieci kanalizacyjnych
Podczas pokazu zostaną zaprezentowane możliwości dronów Hovering Solutions, wykonujących inspekcje sieci kanalizacyjnej. Roboty działają bez pilota, komunikacji radiowej, GPS/GNSS czy oświetlenia. Drony rejestrują wysokiej jakości dane, w tym georeferencyjne chmury punktów 3D, obrazy panoramiczne o wysokiej rozdzielczości i kompleksowy raport o uszkodzeniach. Dane te ułatwiają całościową ocenę stanu tunelu, przekrojów i śledzenie zmian w czasie. Hovering Solutions zapewnia internetową platformę wizualizacji 3D, umożliwiającą łatwy dostęp do danych i ich analiz.
Krzysztof Michoń
Robot frezujący Rausch Rehab – najbardziej efektywny i wielofunkcyjny robot, jakiego do tej pory poznała branża
Innowacyjny, potężny. Szybki. Dokładny. Przyjazny dla materiałów. Wielofunkcyjny. Ekonomiczny. Lepszy i skuteczniejszy niż wszystko, co branża znała do tej pory. Klienci Rausch Rehab mogą oczekiwać najlepszych możliwych rozwiązań w zakresie przebudowy i utrzymywania infrastruktury podziemnej.
Mateusz Saładziak
Pomiar szczelności kanalizacji grawitacyjnej metodą powietrzną zgodnie z normą PN 1610
Podczas pokazu zaprezentowany zostanie proces pomiaru szczelności kanalizacji. Pomiar odbędzie się z zastosowaniem wymogów normy PN 1610 i przeprowadzony zostanie przy użyciu powietrza. Do rejestracji procesu użyte zostanie oprzyrządowanie autorskie.
Krzysztof Czudec
Jacek Jaworski
Rafał Leśniak
Pokaz recyklingu płuczki wiertniczej
W trakcie pokazu inżynierowie z firmy Heads sp. z o.o. zademonstrują technologię recyklingu płuczki wiertniczej na przykładzie mobilnego urządzenia do oczyszczania płuczki systemu RU 300. Urządzenie to posiada wydajności oczyszczania 300 l/minutę płuczki do technologii HDD. Test oczyszczania odbędzie się w warunkach polowych, użyte materiały do sporządzenia płuczki będą produktami z oferty firmy Heads.
Jacek Kulig
Pełna rewitalizcja kanałów grawitacyjnych za pomocą rur Concept PP-HM do DN560
Nie od dzisiaj wiemy, że jest wiele metod naprawy uszkodzonych – nieszczelnych przewodów kanalizacji grawitacyjnej.
W naszym przypadku nie mówimy tylko o naprawie, ale o wprowadzeniu do istniejącego kanału nowego systemu rurowego o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych.
Zwracamy uwagę, że firma SCHOENGEN jako jedna z niewielu opracowała SYSTEM (rury i kształtki) z polipropylenu, które można z powodzeniem stosować w REWITACLIZACJI kanałów do średnicy wewnętrznej DN 600.
W sposób interaktywny chcemy się podzielić wiedzą i doświadczeniami w tym zakresie.
Nasza prezentacja ma być raczej odpowiedzią na nurtujące Was pytania i wątpliwości.
Kilka z podstawowych pytań i przykładowych zagadnień publikujemy:
Dlaczego właśnie polipropylen?
Dlaczego taka metoda?
Jakie są zalety?
Jakie są ewentualne ograniczenia?
Co zyskujemy?
Czy konieczne jest stosowanie skompilowanych rozwiązań sprzętowych?
Chętnie odpowiemy na inne pytania i wątpliwości.
W przypadku zagadnie dotyczących rozwiązań sprzętowych opierać się będziemy na wiedzy i doświadczeniach naszych znajomych z firmy TRACTO-TECHNIK.
Anna Groffik
GroundTEM – pokaz pomiarów bezinwazyjnych metodą TEM (metodą procesów przejściowych – Time-Domain Electromagnetic Method)
System pomiarowy składa się układu nadawczego i odbiorczego. Pomiary polegają na indukcji pola elektromagnetycznego w głąb Ziemi przy użyciu pętli indukcyjnej. W momencie napotykania przez fale elektromagnetyczne różnych warstw geologicznych wytwarzane są prądy wirowe, które z kolei powodują powstanie wtórnego pola elektromagnetycznego. Przewodność elektryczna badanych gleb i skał jest kontrolowana przez mineralogię, zawartość gliny, zawartość wody, zasolenie i porowatość. Fale te zostają następnie zarejestrowane na powierzchni za pomocą pętli odbiorczej. Na podstawie otrzymanych rejestrów można obliczyć rozkład przewodności ośrodka geologicznego.
Metoda TEM pomaga w zlokalizowaniu przede wszystkim wód gruntowych, monitorowaniu stanu warstwy wodonośnej, a także rozróżnieniu różnych złóż geologicznych.
Podczas pokazu zostanie zaprezentowany sposób przeprowadzenia pomiaru – od rozłożenia systemu pomiarowego do otrzymania wyniku końcowego z danego punktu pomiarowego.
Tomasz Szczepański
Badania konstrukcji obiektów sieci kanalizacyjnych w praktyce. Na miejscu i w laboratorium
W trakcie pokazu zostaną zaprezentowane i omówione zasady wykonywania następujących badań:
– pull-off (wymagania normy EN-PN 1542 za rzeczywistość budowy)
– GWT
– wykrywanie zbrojenia
– pomiar grubości wyprawy, laminatu, powłoki
– młotek Schmidta
Przy rozpoznaniu stanu technicznego, zarówno w trakcie bieżącej kontroli, jak i przy dokładniejszej ocenie związanej np. z ekspertyzą czy projektowaniem, występuje konieczność wykonania badań konstrukcji i jej środowiska pracy. Niektóre badania są też później elementem badań odbiorowych po wykonaniu prac renowacyjnych. Niektóre z badań są na tyle proste, że można je wykonać i uzyskać wyniki już na obiekcie. Natomiast istotne jest, na ile warunki terenowe wpływają na poprawność wykonywania np. próby „pull-off” lub badania liczby odbicia młotkiem Schmidta i czy są one zgodne z wymaganiami norm, do których się odnoszą. Cześć z badań można wykonać wyłącznie w laboratorium, np. badanie wytrzymałości betonu czy wykładziny na ściskanie, ocena skażania siarczanami czy weryfikacja materiałów poprzez widmo w podczerwieni. Dla tych badań kluczowe jest pobranie na obiekcie reprezentatywnej próbki.
Podczas pokazu omawianie powyższych zagadnień zostanie połączone z prezentacją na żywo badań polowych, takich jak próba „pull-off”, młotek Schmidta, badanie wodoszczelności GWT, badania pH, wykrywanie zbrojenia, pomiar grubości powłoki żywicznej. Specjaliści omówią również interpretację wyników badań w kontekście określenia „zgodności z wymaganiami” np. wykonanych prac.
Dodatkowe atrakcje!
Pokazy techniczne będą przeplatane występami freestyle motocross (FMX). To niezwykle widowiskowe akrobacje na motocyklu crossowym w powietrzu. Zawodnicy wybijają się motocyklem ze stalowej skoczni na wysokość 10 metrów nad ziemią oraz lądują 20 metrów dalej. W trakcie lotu wykonują gimnastyczne ewolucje, takie jak stanie na kierownicy „cliffhanger” oraz obroty o 360 stopni w wielu płaszczyznach.
Wieczorem zaprosimy Państwa na biesiadę grillową, podczas której odbędzie się koncert muzyki latino.
Chcesz zaprezentować swój sprzęt lub usługi podczas pokazów lub wystawy technologii? Napisz lub zadzwoń do mnie. Z pewnością na tym skorzystasz.
Maciej Górnisiewicz
gsm: +48 660 288 299
maciej.gornisiewicz@inzynieria.com