Prelegenci

Tomasz Borowiak

SAERTEX multiCom

Dlaczego tak ważne jest dobranie odpowiedniego rękawa do bezwykopowej renowacji rurociągów wody pitnej

Zaprezentowane zostaną produkty firmy SAERTEX multiCom, czyli rękawy z włókna szklanego mające zastosowanie w bezwykopowej renowacji przewodów kanalizacyjnych, rurociągów gazowych oraz transporcie wody pitnej.
Wykładziny CIPP są od dziesięcioleci stosowane w sektorze kanalizacyjnym. W ostatnich latach coraz częściej znajdują zastosowanie w sektorze wody pitnej. Higieniczne, trwałe i bezpieczne- wykładziny rurowe GRP muszą spełniać najwyższe standardy jakości dla bezwykopowej renowacji rur wody pitnej. W końcu zapewniają one dostawy wody pitnej dla wielu ludzi. Rury do wody pitnej muszą zatem spełniać wymagania wykraczające daleko poza zakres przepływu grawitacyjnego. Muszą być w stanie wytrzymać ciśnienie nominalne do 16 barów w długim okresie i spełniać wysokie standardy higieny. Po intensywnej fazie rozwoju, SAERTEX multiCom® wprowadził na rynek SAERTEX LINER® H2O, pierwszą na świecie wykładzinę GRP utwardzaną promieniami UV do bezwykopowej renowacji rur wody pitnej, i zaprezentował ją na targach IFAT w 2016 roku. Było to oparte na znaczących zmianach w istniejących produktach i dalszych nowych rozwiązaniach w całej konstrukcji wykładziny, różnych metodach testowania i technologii łączenia. Po ośmiu latach cieszymy się wieloma pozytywnymi referencjami z całego świata.

Instalacja rękawa bezstyrenowego do transportu wody pitnej firmy Saertex za pomocą technologii lamp UV firmy ProKASRO

Tematem pokazu będzie bezwykopowa instalacja bezstyrenowego rękawa CIPP opartego na żywicy winyloestrowej za pomocą odpowiednio dobranej do tego technologii.