Prelegenci

Wojciech Kozak

Dyr. RZGW w Krakowie

Komunikacja w sytuacjach kryzysowych. Współpraca i koordynacja działań służb na przykładzie RZGW w Krakowie

Internet oraz ogromna rola social mediów w szybkości przekazu informacji we współczesnej komunikacji wymuszają na instytucjach sfery publicznej adekwatną szybką reakcję. Takie sytuacje dotyczą przede wszystkim sytuacji kryzysowych. Kryzysy najczęściej pojawiają się niespodziewanie, dlatego niezwykle ważne jest, aby komunikacja kryzysowa była przygotowana i zaplanowana odpowiednio wcześniej.
Zarządzanie gospodarką wodną na terenie RZGW w Krakowie jest procesem trudnym i wymagającym, a kryzysy dotyczą niemalże każdego obszaru funkcjonowania instytucji. To m.in. powodzie i susze, wielkość i skala zanieczyszczania naszych rzek w postaci nielegalnych  wylotów, zrzutu ścieków czy zaśmiecania rzek, proces taryfikacji,  kontrole pozwoleń wodnoprawnych, czy dotrzymywanie standardów środowiskowych.
RZGW w Krakowie wykorzystując narzędzia komunikacji kryzysowej współpracuje z innymi służbami na różnych poziomach zarządzania instytucją, a skuteczność działań komunikacyjnych przekłada się na minimalizację i ograniczanie kryzysów.

Od lutego 2024 Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Ukończył Politechnikę Krakowską na Wydziale Mechanicznym oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.
Od 1986 r. dyrektor ds. handlu w przedsiębiorstwie ARPIS w Krakowie.
W latach 1991-1996 był Prezesem Zarządu Rejonowej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Brzesku, następnie w latach 1996-2002 Prezesem Zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Wieliczce.
Od 2002 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Małopolskim Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej.
Radny powiatu wielickiego III i IV kadencji. Wiceprzewodniczący rady powiatu wielickiego.
Członek Zarządu Województwa Małopolskiego III kadencji, w którym odpowiadał m.in. za ochronę zdrowia, politykę społeczną, ochronę środowiska, meliorację i infrastrukturę przeciwpowodziową, rozwój obszarów wiejskich.
Był członkiem zespołu „Ratujmy Polskie Szpitale” Programu Rządowego w zakresie rozwiązań systemowych w ochronie zdrowia oraz delegatem Województwa Małopolskiego na „Biały Szczyt”.
W latach 2010-2014 wicemarszałek w Zarządzie Województwa Małopolskiego IV kadencji właściwym do spraw: ochrony zdrowia, polityki społecznej i prorodzinnej, infrastruktury przeciwpowodziowej i rolnictwa. Funkcję wicemarszałka pełnił również w kolejnej kadencji. W wyniku wyborów w 2018 pozostał radnym sejmiku małopolskiego.
W styczniu 2019 r. objął stanowisko dyrektora ds. sprzedaży aglomeracyjnej w MPWiK w Krakowie.