Systemy zagospodarowania wody deszczowej w mieście na przykładzie realizacji Stary Rynek w Poznaniu
Wyzwaniem XXI w. jest zagospodarowanie wody deszczowej. Nagłe ulewy mogą doprowadzić do lokalnych podtopień. Szczególnie w mieście, gdzie przeważająca część nawierzchni jest uszczelniona i nie pozwala na naturalne przesiąkanie wody deszczowej do gruntu.
Po wielu miesiącach prac mieszkańcy Poznania i turyści mogą spacerować po odnowionej nawierzchni. Warto zwrócić uwagę na instalacje niewidoczne dla oczu, czyli te, które zostały umieszczone pod powierzchnią bruku. W trakcie referatu będzie można dowiedzieć się m.in., jakie wyzwania projektowe związane z zagospodarowaniem wody deszczowej stanęły przed zespołem HAURATON i jak sobie z nimi poradzono.
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska. Od 2012 r. związany z HAURATON Polska, gdzie zajmuje się doradztwem technicznym dla projektantów oraz wsparciem procesu powstawania i rozwoju produktów.
Na co dzień współpracuje z wieloma uznanymi pracowniami architektonicznymi oraz biurami projektowymi przy najbardziej prestiżowych inwestycjach na terenie Polski i poza nią.
W jego portfolio można znaleźć udział w takich realizacjach, jak: Stary Rynek w Poznaniu, Bałtyk Tower w Poznaniu, porty lotnicze w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Radomiu, jak również port lotniczy w Stambule czy ambasada RP w Berlinie.