Prelegenci

#GWIOP2023

Michał Oleszko

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Kierownik Projektu „Technologie domowej retencji”, Dział Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Absolwent studiów MBA dla Inżynierów i Przedsiębiorców Akademii Leona Koźmińskiego, studiów magisterskich Hydrotechnika i Geoinżynieria na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej oraz studiów inżynierskich Instalacje i Sieci Sanitarne na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej.
Od 2020 roku w NCBR prowadzi projekt „Technologie domowej retencji” finansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój, w którym podmioty prywatne prowadzą prace badawcze nad technologią magazynowania i oczyszczania wody deszczowej, wody szarej i wody czarnej w wieloobiegowych Systemach, chroniących zasoby wód głębinowych.
Swoje wcześniejsze doświadczenie w obszarze zarządzania projektami zdobywał na stanowiskach kierowniczych podczas realizacji budowy oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody oraz infrastruktury zarządzającej wodą deszczową dla budynków biurowych w Warszawie.

Wyzwania i rozwiązania w gospodarowaniu wodą deszczową na przykładzie przedsięwzięć realizowanych przez NCBR

W wystąpieniu zostaną zaprezentowane nowe wyzwania w Perspektywie finansowej FENG z garścią informacji na temat zasad składnia wniosków, struktury finansowania w ramach zamówień przedkomercyjnych PCP, przystępowania do dialogu technicznego przez firmy, jednostki naukowe oraz miasta. Nie zabraknie także informacji na temat realizowanych Przedsięwzięć „Technologii domowej retencji” oraz „Oczyszczalni Przyszłości”