Skuteczne rozstrzyganie sporów w budownictwie. Dlaczego warto „wejść” do arbitrażu?
Adwokat, LL.M., MCIArb. Ekspert z zakresu sądownictwa polubownego. Co-leader Praktyki Arbitrażu KKG. Zajmuje się skomplikowanymi postępowaniami spornymi, także transgranicznymi, w różnych sektorach. Reprezentował Klientów w międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych o wartości przedmiotu sporu od kilku do kilkuset milionów euro. Ponadto, wielokrotnie występował w sporach jako asystent arbitra lub sekretarz trybunału. Występuje jako arbiter, w tym przewodniczący. Członek Komitetu Arbitrażowego Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan w Warszawie. Wpisany na listę praktyków VIAC oraz na listę Arbitrów Rekomendowanych Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan w Warszawie, Arbitrażowego Sądu Budowlanego przy Stowarzyszeniu Inżynierów Rzeczoznawców i Doradców w Warszawie, a także bazy arbitrów London Court of International Arbitration (LCIA).
Doradza Klientom również w zakresie prawa nieruchomości, zarówno w postępowaniach sądowych, administracyjnych i sądowo-administracyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem sporów reprywatyzacyjnych), jak i transakcjach. Uczestniczy również w transakcjach i postępowaniach w zakresie prawa nieruchomości (sprzedaż, najem, procesy inwestycyjne).
Zastępca Przewodniczącego Sekcji Praktyków Sporów w sprawach cywilnych i handlowych przy Krakowskiej Izbie Adwokackiej. Członek Rady Redakcyjnej (Editorial Board) Czech (& Central European) Yearbook of Arbitration. Obronił z wyróżnieniem w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pracą doktorską, której tematem jest orzekanie o właściwości sądu arbitrażowego.
Od wielu lat przygotowuje z sukcesami studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego do udziału w Willem C. Vis Moot – konkursie z arbitrażu międzynarodowego. Od 2019 r. rekomendowany w rankingu Who’s Who Legal Arbitration w kategorii Future Leaders, a od 2020 r. w rankingu Expert Guides Rising Stars w kategorii Commercial Arbitration.
Stypendysta Rządu Republiki Francuskiej. Absolwent Szkoły Prawa Francuskiego organizowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim przy współpracy z Université d’Orléans, a także Szkoły Prawa Kontynentalnego w Paryżu. Ukończył studia magisterskie na kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także studia LL.M. na University of Vienna (prawo międzynarodowe i europejskie) i City University of Hong Kong (prawo common law, międzynarodowe prawo inwestycyjne i arbitrażowe). Obronił z wyróżnieniem w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pracą doktorską, której tematem jest orzekanie o właściwości sądu arbitrażowego.