SCALGO
Michał Pancewicz, SCALGO, Dania
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, mgr inż. inżynierii i gospodarki wodnej oraz inż. budownictwa, od ponad 8 lat związany z gospodarką wodną.
Z bogatym doświadczniem praktycznym z rynku skandynawskiego, w szczególności w zakresie modelowania opadów nawalnych i przepustowości obiektów takich jak mosty i przepusty, a także analiz związanych z zagrożeniem i ryzykiem powodziowym.
Obecnie Market Developer w firmie SCALGO, odpowiedzialny za wdrożenie innowacyjnej platformy SCALGO Live w Polsce, służącej do m.in. analiz spływu powierzchniowego i miejsc zagrożenia powodziowego na skutek nawalnych opadów w oparciu o NMT dla całego kraju.
Zainteresowany innowacjami w gospodarce wodnej oraz naturalnymi metodami mitygacji zagrożenia powodziowego i retencji.
Od identyfikacji do mitygacji – interaktywne zarządzanie zagrożeniem powodziowym na skutek intensywnych opadów deszczu
W trakcie wystąpienia zostanie poruszony temat istotności dobrego rozpoznania warunków istniejących dotyczących zagrożenia powodziowego wynikającego z intensywnych opadów deszczu, przy planowaniu działań mitygujących i retencjonujących, jak również samym planowaniu przestrzennym. Rozpoznanie tych warunków opiera się m.in. o rzetelnie opracowane dane dla całej Polski i przeliczone na ich podstawie analizy, dostępne natychmiastowo i zawierające w sobie cenne informacje – niezbędną do efektywnego planowania i optymalizowania proponowanych rozwiązań dotyczących gospodarki wodnej.
SCALGO powstało w celu wprowadzenia na rynek najnowocześniejszej technologii przetwarzania ogromnych danych wysokościowych. Posiadając ponad 20 lat doświadczenia w badaniach naukowych nad przetwarzaniem algorytmów przestrzennych, SCALGO opracowało innowacyjną platformę SCALGO Live, służącą do m.in. pracy z gospodarką wodną. Platforma wykorzystywana jest obecnie przez ponad 15 000 inżynierów, planistów, architektów i specjalistów innych dziedzin w Europie.
SCALGO Live zapewnia natychmiastowy dostęp do analiz przeliczonych w skali całego kraju, również dla Polski. Analizy opierają się na numerycznym modelu terenu, oferując w rezultacie natychmiastowy dostęp do wartościowych informacji, niezbędnych do m.in. efektywnego zarządzania zlewnią i spływem powierzchniowym, dając użytkownikowi możliwość natychmiastowej identyfikacji miejsc akumulacji spływu, a tym samym zaproponowania rozwiązań, pozwalających zatrzymać opad w miejscu jego wystąpienia. .