Prelegenci

Yuliya Panchy

Hovering Solutions

Pokaz możliwości autonomicznych robotów latających Hovering Solutions przeznaczonych do inspekcji sieci kanalizacyjnych

Podczas pokazu zostaną zaprezentowane możliwości dronów Hovering Solutions, wykonujących inspekcje sieci kanalizacyjnej. Roboty działają bez pilota, komunikacji radiowej, GPS/GNSS czy oświetlenia.  Drony rejestrują wysokiej jakości dane, w tym georeferencyjne chmury punktów 3D, obrazy panoramiczne o wysokiej rozdzielczości i kompleksowy raport o uszkodzeniach. Dane te ułatwiają całościową ocenę stanu tunelu, przekrojów i śledzenie zmian w czasie. Hovering Solutions zapewnia internetową platformę wizualizacji 3D, umożliwiającą łatwy dostęp do danych i ich analiz.

Autonomiczne roboty latające w inspekcji sieci kanalizacyjnych

Obszar metropolitalny Madrytu, zamieszkany przez ponad 6 milionów ludzi milionów ludzi, szczyci się jedną z największych w Europie sieci kanalizacyjnych, obejmującą ponad 15 000 km kanalizacji sanitarnej. Okresowe kontrole tej rozległej infrastruktury mają kluczowe znaczenie dla zminimalizowania strat wody, zapobiegania zanieczyszczeniom i rozwiązywania problemów strukturalnych. Tradycyjne metody inspekcji stwarzały ryzyko i były czasochłonne. Roboty kołowe były nieskuteczne w tunelach o dużej średnicy. Idealnym rozwiązaniem stały się autonomiczne drony.

Firma komunalna Canal de Isabel II odpowiedzialna za obieg wody w Madrycie, do inspekcji podziemnych zastosowała autonomiczne roboty latające Hovering Solutions. Roboty działają bez pilota, komunikacji radiowej, GPS/GNSS czy oświetlenia. Drony przeprowadziły inspekcje setek kilometrów kanałów ściekowych, identyfikując wycieki, połączenia i dostarczając dokładne modele 3D dla tuneli i rur o średnicy ponad 800 mm. W trzecim kwartale 2023 r. technologia została opatentowana.

Korzyści dla bezpieczeństwa wynikające z ich zastosowania obejmują wyeliminowanie konieczności wchodzenia do kanałów przez personel. Drony rejestrują wysokiej jakości dane, w tym georeferencyjne chmury punktów 3D, obrazy panoramiczne o wysokiej rozdzielczości i kompleksowy raport o uszkodzeniach. Dane te ułatwiają całościową ocenę stanu tunelu, przekrojów i śledzenie zmian w czasie. Hovering Solutions zapewnia internetową platformę wizualizacji 3D, umożliwiającą łatwy dostęp do danych i ich analiz

Posiada tytuł magistra zarządzania i ekonomii oraz jest absolwentką Executive MBA na Politechnice w Madrycie. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. partnerstw i sprzedaży w Hovering Solutions. Jej głównym celem jest pomoc profesjonalistom z sektora wodnego poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie inspekcji podziemnych. Cyfryzacja tej dziedziny prowadzi do optymalizacji wyników konserwacji, zmniejszenia kosztów operacyjnych i zwiększenia bezpieczeństwa osób pracujących w potencjalnie niebezpiecznych środowiskach.