Blejkan S.A.
Mariusz Iwanejko, Blejkan S.A.
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej 1983. Praktyk, od początku kariery zawodowej związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. W 1983 roku jako asystent projektanta w Biurze Projektów Zakładów Azotowych „Puławy” w pracowni instalacyjnej. W 1988 uzyskuje uprawnienia projektowe i wykonawcze, lata 1991 – 1994 pracuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w wykonawstwie i nadzorze. Od 1996 pracuje w fińskiej firmie Uponor produkującej rury z tworzyw sztucznych. Na początku odpowiedzialny za sprzedaż systemów infrastrukturalnych jako przedstawiciel handlowy w regionie, następnie jako business development manager. Od 2001 jako kierownik działu metod bezwykopowych w Uponor zajmuje się sprzedażą systemów do bezwykopowej renowacji kanalizacji, m.in. Flexoren™. Wraz z firmą INFRA sp. z o.o. wprowadzał na rynek w Polsce systemy Omega Liner® i MaxiLine®.
W latach 2007-2010 jako business development manager w Insituform Polska – czołowym producencie rękawów do bezwykopowej renowacji kanalizacji.
2012-2019 jako prezes i współwłaściciel w wykonawczej firmie MD Renova sp. z o.o. zajmującej się bezwykopową renowacją przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych, głównie metodą krakingu oraz naprawą studni kanalizacyjnych.
Od 2019 w Blejkan S.A. jako dyrektor marketingu.
Członek Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR).
Innowacyjna i proekologiczna wymiana przyłączy wodociągowych i gazowych metodą bezwykopową
W Europie istnieją setki tysięcy starzejących się rur wodociągowych i gazowych wymagających wymiany, ale jest to kosztowne, czasochłonne i uciążliwe. Niezwykle ważne jest, aby branże użyteczności publicznej wykorzystywały innowacje do rozwiązywania tych problemów.
Nowe techniki, takie jak bezwykopowa metoda do wymiany przyłączy wodociągowych i gazowych z zastosowaniem wyciągarki rur KPP Kobus, jest cennym narzędziem do osiągnięcia szybszych, bezpieczniejszych i tańszych wyników. Kobus oferuje szybką i niedrogą technikę, która zmniejsza zakłócenia, usuwa starą wycofaną z eksploatacji rurę, minimalizuje ryzyko
zniszczenia istniejącej infrastruktury podziemnej, jest bezpieczniejsza niż inne metody. A przede wszystkim wprowadza do użycia nową rurę PE w miejsce starej i zabezpiecza szczelność systemu na długie lata.