GWOR 2019 – Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi
  • Home
  • Konferencja
  • Program
  • Prelegenci
  • Partnerzy
  • TYTANY
  • Lokalizacja
  • Kontakt
  • Strefa uczestnika

Dariusz Ziembiński, Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Ziembiński & Partnerzy

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, specjalista w zakresie prawa zamówień publicznych. Szef firmy doradczej świadczącej kompleksowe usługi prawnicze zarówno dla zamawiających, jak i wykonawców, biorących udział w przetargach publicznych. Reprezentant klientów przed Krajową Izbą Odwoławczą, sądami powszechnymi oraz komisjami orzekającymi ws. o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Prowadzący szkolenia i seminaria. Aktywny lobbysta racjonalizatorskich zmian w ustawie Prawo zamówień publicznych. Współpracownik organizacji pozarządowych, zrzeszających poszczególne sektory biznesu, chcących współkształtować regulacje prawne dotyczące procedur wydatkowania środków publicznych. Pełni funkcję prezesa zarządu Związku Pracodawców „Partnerstwo dla Innowacji”.

Zmiany w zakresie zamówień publicznych w odniesieniu do gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi

Nowe prawo o zamówieniach publicznych to istotna reforma dotykająca zwłaszcza podmiotów, które zamawiają dostawy, usługi czy roboty budowlane w tym systemie. Faktycznie usunięto zasadę szybkości postępowania, wprowadzając w to miejsce zasadę sumienności przygotowania i przeprowadzenia postępowania. Jednak szczególny nacisk położono na konieczne akty staranności zamawiającego na etapie zanim przetarg zostanie ogłoszony. Wówczas właśnie konieczna jest bardzo rzetelna analiza uzasadnionych potrzeb zamawiającego, tego, co oferuje rynek, analiza optymalnego trybu postępowania, tak aby najpełniej móc zrealizować cel postępowania czy stymulować zakup innowacyjnych produktów, usług czy robót budowlanych.
Wiele zmian przepisów ma też swoje źródło w orzecznictwie, które w pewnych obszarach było rozbieżne. Ustawodawca więc postanowił w ten sposób wesprzeć zamawiającego, aby od razu mógł podjęć stabilne decyzje. Istota tej reformy to także zmiany w zakresie procedowania projektów umów, możliwości ich zmiany oraz co do odpowiedzialności strony zamawiającej za sukces inwestycji. Zatem obowiązek stałego współdziałania z wykonawcą zamówienia i obowiązki sporządzania bieżących raportów w zakresie rozwiązania problemu wspólnie z wykonawcą stanie się także kamieniem milowym nowego systemu zamówień publicznych.
Zmian jest wiele, zamawiający już dziś powinni się z nimi zapoznać, gdyż gros z nich można wdrożyć choćby dziś jako dobre praktyki.

  • RELACJA
  • poprzednia
  • konf
  • portal

ORGANIZATOR

Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.


Fundacja Promocji Nowej Huty

KONTAKT

Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.

ul. Lindego 14, 30-148 Kraków
NIP: 677-22-03-315

+48 12 352 33 23 – Sekretariat
biuro@inzynieria.com

KONTA

Konto PLN
Raiffeisen Bank Polska S.A. Oddział Kraków
61 1750 1048 0000 0000 0215 9953

Konto EURO
PL 09 1750 1048 0000 0000 0351 5591
SWIFT: RCBWPLPW



POROZMAWIAJMY

Kwestie merytoryczne:

Paweł KośmiderPaweł Kośmider
gsm: +48 606 214 393
pawel.kosmider@inzynieria.com

 

Agata SumaraAgata Sumara
gsm: +48 698 532 869
agata.sumara@inzynieria.com

 

Sprzedaż:

Maciej GórnisiewiczMaciej Górnisiewicz
gsm: +48 660 288 299
maciej.gornisiewicz@inzynieria.com

Kwestie organizacyjne:

Sekretariat
gsm: +48 536 487 138
biuro@inzynieria.com

 


WFOŚiGW w Krakowie

POZOSTAŁE KONFERENCJE ORGANIZOWANE PRZEZ WYDAWNICTWO INŻYNIERIA:

gwb button cipp button ib button bp button

Polityka prywatności
All rights reserved. Copyright © 2019 - Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.