Prelegenci

#BB2024

Paweł Kośmider

Wydawnictwo INŻYNIERIA

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie studiował Wydziale Metali Nieżelaznych oraz na Wydziale Zarządzania i Marketingu. Od blisko 20 lat związany z branżą bezwykopową – jako wydawca, organizator konferencji i zagorzały zwolennik technologii no-dig, nieprzerwanie propaguje je na polskim rynku, przyczyniając się również swoją działalnością do promocji polskich firm i branży na rynkach zagranicznych.
Jest wydawcą portalu inzynieria.com, redaktorem naczelnym czasopisma „Inżynieria Bezwykopowa”, którego pierwszy numer ukazał się w 2003 r., oraz organizatorem i przewodniczącym (od 2003 r.) Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów „INŻYNIERIA Bezwykopowa”. W 2017 r. zapoczątkował kolejną cykliczną konferencję z branży bezwykopowej – „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. Od 2016 r. organizuje również coroczną konferencję – „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi”. Ponadto współtworzy i współorganizuje inne konferencje Wydawnictwa, takie jak: „Geoinżynieria w Budownictwie” oraz „Budownictwo Podziemne”. Jest także członkiem jury, które przyznaje nagrody TYTAN w branży bezwykopowej oraz w obszarze gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi. Od 1999 r. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych, a w 2018 r. został prezesem tej organizacji.
Ponadto jest współzałożycielem i prezesem Wydawnictwa INŻYNIERIA sp. z o.o. działającego od 2002 r., prezesem Quality Studio – firmy realizującej szeroki wachlarz usług z zakresu foto, wideo, dron, VR (założonej w 2015 r.) oraz wiceprezesem agencji marketingowej New Idea House sp. z o.o. (od 2016 r.)