Udostępnij stronę

Łukasz Jarno

Łukasz Jarno

Komputerowe modelowanie zagadnień geotechnicznych
Empiryczne metody obliczeniowe sprawdzają się w przypadku prostych zagadnień inżynierskich.
W codziennej praktyce mamy jednak do czynienia z coraz bardziej skomplikowanymi problemami, szczególnie w dynamicznie rozwijających się ośrodkach miejskich. W takich przypadkach podstawowe metody są niewystarczające do prawidłowego opisu modelowanego zagadnienia. Aby móc możliwe wiernie odwzorować rzeczywistą pracę konstrukcji oraz zachowanie się ośrodka gruntowego, konieczne staje się zastosowanie analiz numerycznych.
W referacie przedstawione zostaną zalety modelowania numerycznego, szerokie możliwości wykorzystania analiz MES w inżynierii geotechnicznej oraz nowoczesne podejście do tworzenia modelu z wykorzystaniem posiadanych danych projektowych.

Łukasz Jarno, JD Engineering
Absolwent i doktorant Politechniki Krakowskiej, Universite Blaise Pascal we Francji, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (studia MBA) oraz Uniwersytet Cambridge w Wielkiej Brytanii. Założyciel JD Engineering – partnera firmy Midas IT w Polsce. Firma JD Engineering w lipcu 2016 r. otrzymała nagrodę dla najlepszego partnera Midas IT na świecie.