Znaczenie odpowiedniej inspekcji przewodów i jej wpływ na podjęcie decyzji o renowacji
- Typowe uszkodzenia kanałów zrealizowanych z różnych materiałów i możliwości ich diagnostyki, zwłaszcza w standardowym badaniu kamerą CCTV.
- Najczęściej popełniane błędy dotyczące oceny stanu technicznego przewodów na podstawie standardowych badań, w tym badań kamerą CCTV.
- Możliwości ograniczenia błędów dotyczących badań i oceny stanu technicznego przewodów.
- Wpływ błędów na etapie badań stanu technicznego przewodów na ocenę ich stanu technicznego i decyzje dotyczące konieczności i zakresu renowacji.
- Skutki podejmowania błędnych decyzji w zakresie renowacji uwarunkowanych błędami na etapie wykonywania inspekcji przewodu.
Od 1978 r. pracuje na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych (w tym trzech monografii) z zakresu budownictwa podziemnego i obiektów gospodarki wodno-ściekowej. Opracował lub współtworzył kilkaset ekspertyz technicznych dotyczących przede wszystkim trwałości budowli podziemnych, zwłaszcza sieci infrastruktury podziemnej miast.
Wśród jego zainteresowań naukowych znajdują się nowoczesne technologie rehabilitacji i budowy przewodów infrastruktury sieciowej ze szczególnym uwzględnieniem technologii bezwykopowych, w tym: metody kontroli, opisu i oceny stanu przewodów kanalizacyjnych, strategie eksploatacji i rehabilitacji technicznej, bazy danych o sieci.