Błędy na etapie projektowania i wykonywania prac przy rehabilitacji technicznej przewodów kanalizacyjnych
W prezentacji przedstawione zostaną podstawowe błędy podczas projektowania i wykonawstwa spotykane w procesie rehabilitacji technicznej przewodów kanalizacyjnych. Zaprezentowane one będą w ujęciu całościowym oraz w odniesieniu do najczęściej stosowanych w Polsce technik. Prezentacja jest związana z przygotowywanymi przez Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych (PSTB) wytycznymi do planowania inwestycji w obszarze bezwykopowej odnowy (rehabilitacji) sieci kanalizacyjnych i wodociągowych.
W firmie TERLAN odpowiedzialny za prace badawczo-rozwojowe w szczególności technologii natryskowych COVERLAN – SIPP ( ang. Spray in Place Pipe) do renowacji rurociągów ciśnieniowych. Dodatkowo odpowiedzialny za prace i projekty badawczo-rozwojowe, współprace z uczelniami, stowarzyszeniami, certyfikacje i normalizacje.
Jest absolwentem SGGW w Warszawie, Inżynierii Wodnej o Specjalności Wodociągi i Kanalizacja Posiada wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w zakresie produkcji, projektowania, badania i certyfikacji rurociągów i kształtek z tworzyw sztucznych dla budowy i renowacji sieci zewnętrznych oraz instalacji wewnętrznych. Wdrażał na polski rynek wiele produktów z tworzyw sztucznych takie jak: systemy renowacji cisnopasowanej Close-Fit, moduły rurowe, systemy instalacji dla OZE oraz systemy skrzynek retencyjno-rozsączających do zagospodarowania wody deszczowej. Członek Komitetu Normalizacyjnego KT 140 ds. Rur i Kształtek z tworzyw sztucznych, Komitetu Normalizacyjnego CEN/TC 155/WG 17 oraz Polskiego Stowarzyszenia Technologii Bezwykopowych. Autor i weryfikator tłumaczeń wielu norm i artykułów technicznych z zakresu renowacji infrastruktury podziemnej i inżynierii środowiska.