Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Obronił pracę doktorską pt.: „Ocena i kształtowanie konstrukcji przewodów kanalizacyjnych w ujęciu teorii niezawodności” (1999 r., Instytut Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej). Uczestniczył w stażach naukowych na uczelniach w Niemczech (Technische Unversität Dresden i Technische Hochschule w Münster). Obecnie adiunkt w Katedrze Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej Politechniki Wrocławskiej.
Specjalizuje się w tematyce oceny stanu technicznego i rehabilitacji przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest autorem i współautorem prac ekspertyzowych, realizowanych na Wydziale Budownictwa PWr oraz licznych publikacji naukowo-technicznych w tym jednej monografii zwartej pt. „Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych”. Od wielu lat współpracuje z Wydawnictwem INŻYNIERIA sp. z o.o., będąc na liście recenzentów czasopisma „Inżynieria Bezwykopowa”.
Błędy na etapie projektowania i wykonywania prac przy rehabilitacji technicznej przewodów kanalizacyjnych
W prezentacji przedstawione zostaną podstawowe błędy projektowania i wykonawstwa spotykane w procesie rehabilitacji technicznej przewodów kanalizacyjnych. Zaprezentowane one będą w ujęciu całościowym oraz w odniesieniu do najczęściej stosowanych w Polsce technik. Prezentacja jest związana z przygotowywanymi przez Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych (PSTB) wytycznymi do planowania inwestycji w obszarze bezwykopowej odnowy (rehabilitacji) sieci kanalizacyjnych i wodociągowych.
Autorzy: Kolonko Andrzej, Motylski Marcin, Przybyła Bogdan