Trasa Łagiewnicka – tunelowe połączenie międzydzielnicowe
Trasa Łagiewnicka to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w stolicy Małopolski. 3,5-kilometrowa droga, powstająca na południu Krakowa, w przyszłości stanie się ważną częścią trzeciej obwodnicy miasta. W ciągu trasy budowanych jest aż siedem tuneli komunikacyjnych – sześć drogowych i jeden tramwajowy. Ich łączna długość to ponad 2,4 km.
W referacie – oprócz harmonogramu inwestycji – przedstawiony zostanie wpływ przedsięwzięcia na układ komunikacyjny miasta, wskazane będą rozwiązania komunikacyjne i geometryczne układu drogowego i tramwajowego, a także konstrukcyjne głównych obiektów realizowanych w ramach budowy Trasy Łagiewnickiej. Omówiony zostanie również plan zagospodarowania przestrzeni dla mieszkańców. Podczas wystąpienia zaprezentowane będą także wizualizacje gotowej trasy.
Krzysztof Migdał, Trasa Łagiewnicka S.A. w Krakowie
Absolwent Politechniki Krakowskiej. Współautor Studium Systemu Podstawowych Tras Rowerowych Miasta Krakowa, pełnomocnik ds. realizacji projektu (MAO) „Przebudowa linii tramwajowej na odcinku Rondo Mogilskie–al. Jana Pawła II–Plac Centralny wraz z systemem sterowania ruchem w Krakowie”, członek zespołu zadaniowego ds. zagadnienia budowy metra w Krakowie. Obecnie pełni funkcję inżyniera kontraktu pn. „Budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Beskidzką i z ul. Halszki wraz z budową odcinka linii tramwajowej”. Od 2017 r. jest członkiem zarządu Trasa Łagiewnicka S.A. Posiada uprawnienia w zakresie kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz uprawnienia do projektowania.