1. Projektowanie w technologiach bezwykopowych – wybrane aspekty
Technologie bezwykopowe łączą w sobie elementy budownictwa i inżynierii środowiska. W wystąpieniu przedstawione zostaną wybrane kwestie prawne oraz aspekty związane z systemem edukacji, mające bezpośredni wpływ na przygotowanie projektantów do pracy w branży technologii bezwykopowych.
2. Uszkodzenia rurociągów z tworzyw sztucznych i ich konsekwencje
W referacie autor omówi problemy związane z praktyczną oceną stanu technicznego przewodów z tworzyw sztucznych. Przedmiotem wystąpienia będą też rozbieżności występujące między zazwyczaj dobrymi wynikami inspekcji wideo a praktyką z wieloletniej eksploatacji rurociągów tworzywowych.
Współautor: dr inż. Bogdan Przybyła, Politechnika Wrocławska
Beata Nienartowicz, Politechnika Wrocławska
Absolwentka Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Od 2010 r. pracuje w Katedrze Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej, swojej macierzystej uczelni, na stanowisku asystenta naukowo-dydaktycznego.
W pracy naukowej zajmuje się m.in. analizą pracy rurociągów odnawianych technologiami bezwykopowymi oraz komputerowym modelowaniem pracy obiektów infrastruktury podziemnej. Pełni także rolę opiekuna i operatora Mobilnego Laboratorium Infrastruktury Podziemnej Miast, co rozszerza zakres jej działalności zawodowej o prowadzenie badań in situ związanych z oceną stanu technicznego obiektów infrastruktury podziemnej.
Jest autorem kilkunastu publikacji krajowych i międzynarodowych oraz współautorem kilkudziesięciu raportów badawczych realizowanych pod kierownictwem prof. Cezarego Madryasa.