Nie tylko larseny…
Obecnie niemal każdy projekt realizowany w zabudowie miejskiej wiąże się z wyzwaniami projektowymi i realizacyjnymi. Bliskie sąsiedztwo budynków oraz infrastruktury podziemnej, ograniczenie drgań i wstrząsów, wysoki poziom wody gruntowej, to tylko niektóre z kluczowych zagadnień wymagających analizy podczas projektowania zabezpieczeń wykopów.
W referacie przedstawione zostaną sposoby zabezpieczania głębokich wykopów w terenach miejskich ze zwróceniem szczególnej uwagi na ochronę i bezpieczeństwo sąsiedniej zabudowy. Przedstawione zostanie, jak ważne jest właściwe zaplanowanie inwestycji już na etapie koncepcji oraz wnikliwe rozpoznanie terenu (zarówno geotechniczne, jak i historyczne) w kontekście analizy głębokich wykopów, pozwalające uniknąć komplikacji na etapie projektowania i realizacji.
Prezentowane technologie na przykładach realizacji Keller Polska niejednokrotnie stanowią alternatywę dla tradycyjnych obudów głębokich wykopów.
Maciej Król, Keller Polska sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej (specjalność budownictwo podziemne i inżynieria miejska). Laureat nagrody Polskiego Komitetu Geotechniki za pracę pt. „Oszacowanie bezpieczeństwa fundamentu bezpośredniego w oparciu o teorię zbiorów losowych”. Zawodowo związany z wrocławskim oddziałem firmy Keller Polska, począwszy od praktyki studenckiej aż do dnia dzisiejszego, gdzie pracuje na stanowisku projektanta. Uczestniczył w wielu projektach i realizacjach inwestycji kubaturowych oraz infrastrukturalnych.