Wpływ jakości pobranych próbek rękawów CIPP na wyniki badań ich parametrów wytrzymałościowych
Do sprawdzenia jakości wykonania prac renowacyjnych, a co za tym idzie, dokonania ich odbioru, niezbędne jest wykonanie badań laboratoryjnych parametrów geometrycznych i wytrzymałościowych na pobranych próbkach utwardzonych rękawów CIPP. W celu otrzymania wiarygodnych wyników do badań laboratoryjnych należy pobrać i dostarczyć próbki, które cechują się stałą grubością powłoki, brakiem pofałdowań oraz owalizacji przekroju poprzecznego. Tylko takie próbki zgodnie z zapisami normowymi mogą być poddane badaniom.
W trakcie prezentacji prelegent omówi wpływ jakości pobranych próbek wykładzin renowacyjnych na wyniki badań ich parametrów wytrzymałościowych.
dr. inż. Dariusz Zwierzchowski, Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.
W latach 1990–2010 zatrudniony jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Od 2010 r. zatrudniony jako pracownik dydaktyczny Wydziału Budownictwa i Bezpieczeństwa Pracy w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu oraz jako Prezes Zarządu w Centrum Badań i Certyfikacji w Kielcach. Autor wielu projektów, ekspertyz, opinii technicznych oraz publikacji naukowych. Współorganizator krajowych i międzynarodowych konferencji naukowo-technicznych a także promotor licznych prac dyplomowych, inżynierskich oraz magisterskich.