Szanowni Państwo!

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), czyli renowacja sieci za pomocą rękawów utwardzanych na miejscu, to nie tylko jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów. To również technologia, która ma ogromny potencjał rozwojowy, a to sprawia, że jest stale unowocześniana i dopracowywana.

Krótki czas realizacji zlecenia, efektywność i jakość wykonanych prac są obecnie jeszcze ważniejsze. Mimo trwającej na całym świecie pandemii COVID-19 prace w zakresie utrzymania infrastruktury podziemnej nie mogą ustać, co więcej, należy je prowadzić jak najszybciej i bez komplikacji. Branża renowacyjna nieprzerwanie realizuje kolejne inwestycje, potrzebuje jednak również wsparcia w postaci platformy wymiany doświadczeń.

Wydarzeniem, które już od pięciu lat wspiera branżę w zakresie zdobywania wiedzy w obszarze renowacji rurociągów z wykorzystaniem wykładzin CIPP oraz wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami, jest konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. Odpowiadając zatem na zapotrzebowanie branży, zapraszam na jej 6. edycję.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nic nie zastąpi kontaktów osobistych, dlatego organizujemy Konferencję w formule hybrydowej. W wyniku monitorowania sytuacji związanej z pandemią oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie zdecydowaliśmy się na zmianę terminu Konferencji – odbędzie się ona w dniach 30 marca – 01 kwietnia 2022 r. Tych z Państwa, którzy chcą doświadczyć korzyści płynących z osobistych spotkań, zapraszamy tym razem do Łodzi, natomiast tych z Państwa, którzy nie będą mogli wziąć udział w wydarzeniu osobiście, zapraszamy do uczestnictwa on-line poprzez naszą interaktywną platformę akademia.inzynieria.com.

Paweł Kośmider

Paweł Kośmider

Przewodniczący Konferencji

program2

PROGRAM KONFERENCJI

ZOBACZ PROGRAM

GOŚĆ SPECJALNY! – Yurii Zherlitsyn

Tragiczna wojna na Ukrainie odciska piętno na wszystkich dziedzinach życia. Infrastruktura  wodno-kanalizacyjna w miastach dotkniętych walkami jest niszczona, w niektórych miastach doszło do  katastrof humanitarnych. Ukraińcy potrzebują wsparcia ze strony naszej branży i już dziś myślą, jak powinien wyglądać powojenny proces odbudowy oraz jaką rolę mogą odegrać w nim polskie firmy i przedsiębiorstwa komunalne.

W swoim wystąpieniu „Wodociągi ukraińskie. Wczoraj, dzisiaj, jutro”:

  • poruszy problematykę związaną z dotychczasowym funkcjonowaniem i rozwojem sieci wod-kan na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań wynikających z poradzieckiego dziedzictwa prawno-technicznego w tej dziedzinie oraz barierami wzrostu,
  • przedstawi obecną, bardzo trudną sytuację, związaną z rosyjską agresją na Ukrainę. Opowie o skali zniszczeń infrastruktury wod-kan i realiach działań pracowników przedsiębiorstw komunalnych, pracujących w ekstremalnych warunkach. Ukaże także rozmiar potrzeb oraz możliwości wsparcia Ukrainy ze strony polskiej branży wodociągowej,
  • nakreśli wizję procesu powojennej odbudowy infrastruktury wod-kan na Ukrainie w oparciu o bliską i intensywną współpracę ze stroną polską, polegającą na czerpaniu doświadczeń i wdrażaniu na Ukrainie najlepszych praktyk prawnych, technicznych, organizacyjnych i wykonawczych.

PANEL DYSKUSYJNY

Tomasz Daniłoś

Blejkan Holding Sp. z o.o.

Ryszard Gajewski

Gdańskie Wody sp. z o.o.

Jakub Kucharski

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”

Renata Tomusiak

MPWiK w m.st. Warszawie S.A.

Yurii Zherlitsyn

UKRVODOKANALEKOLOGIA

Piotr Ziętara

Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

WARSZTATY

Szanowni Państwo,

niezmiernie cieszy nas Państwa niesłabnące zainteresowanie warsztatami, które towarzyszą konferencji „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. Wsłuchując się w Państwa opinie oraz odpowiadając na zapotrzebowanie wyrażone przez Państwa w ankietach, postanowiliśmy zorganizować je ponownie – w nieco rozszerzonej i zaktualizowanej formie.

Poprowadzą je eksperci z Politechniki Wrocławskiej – dr Tomasz Abel oraz dr Bogdan Przybyła. Tym z Państwa, którzy zaczynacie przygodę z technologią CIPP, specjaliści pomogą zapoznać się z nią od A do Z, zaś pozostałym uczestnikom – uporządkować i pogłębić wiedzę.

Warsztaty mają na celu przedstawienie wiedzy na poziomie podstawowym i porządkującym w wymienianej tematyce. Nie stanowią szkolenia w sensie eksperckim, koncentrującym się na szczegółowych analizach przypadków. Przedstawiane podejście obliczeniowe, stosowane w projektowaniu wykładzin CIPP, bazuje na reprezentowanym przez wytyczną DWA-A 143-2 .

Weź udział, jeśli:

  • jesteś projektantem,
  • przygotowujesz dokumentację przetargową,
  • odpowiadasz za nadzór nad pracami renowacyjnymi,
  • odpowiadasz za odbiory prac renowacyjnych,
  • jesteś inspektorem nadzoru,
  • jesteś wykonawcą, który chce realizować projekty z wykorzystaniem technologii CIPP.

PROWADZĄCY

Tomasz Abel

Politechnika Wrocławska

Bogdan Przybyła

Politechnika Wrocławska

Czego dowiesz się z warsztatów?

  • czym jest technologia CIPP: kiedy powstała i jak się rozwijała;
  • jak i jakie normy stosować;
  • jakie przewody mogą być poddawane renowacji i jak ocenić ich kondycję;
  • jak zaplanować rehabilitację techniczną przewodów oraz jakie czynniki decydują o doborze techniki;
  • (niemal) wszystkiego o wykładzinach CIPP, w tym o ich projektowaniu i wymiarowaniu, o foliach ochronnych, nasączaniu żywicami, samych żywicach, a także sposobach instalacji i utwardzania wykładzin;
  • jakie materiały można wykorzystać do realizacji zdań – i jak te materiały można wzmocnić;
  • co może wpłynąć na zniszczenie wykładziny oraz jaki wpływ ma realizacja renowacji na czas eksploatacji przewodu;
  • jak odbierać prace wykonane z wykorzystaniem CIPP;
  • jakie imperfekcje występują w CIPP;
  • jakie parametry wytrzymałościowe posiadają przykładowe wykładziny.

Wytyczne PSTB dotyczące badań odbiorowych wykładzin CIPP

Przez ostatnie ponad 2 lata lata grupa robocza PSTB pracowała nad opracowaniem wytycznych pt. „Badania odbiorowe wykładzin CIPP instalowanych w rurociągach sieci i instalacji zewnętrznych”, stanowiących zbiór zasad prowadzenia prac mających na celu stwierdzenie, czy wykonana wykładzina odpowiada założeniom przyjętym przez projektanta i spełnia wymagania zawarte w specyfikacji.

Po opracowaniu wytycznych odbyły się konsultacje publiczne, a następnie zostały one zrecenzowane przez uznane grono profesorskie.

Podczas Konferencji odbędzie się specjalna sesja poświęcona prezentacji powyższych wytycznych, a po prezentacji nastąpi dyskusja z autorami na temat dalszych kierunków prac grupy roboczej PSTB i zapotrzebowania branży.

ZESPÓŁ OPRACOWUJĄCY

Andrzej Kolonko

Politechnika Wrocławska

Florian Piechurski

Politechnika Śląska

Paweł Popielski

Politechnika Warszawska

Bogdan Przybyła

Politechnika Wrocławska

Adam Wysokowski

Kierownik Zakładu Dróg, Mostów i Kolei, Uniwersytet Zielonogórski

Dariusz Zwierzchowski

Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.

RECENZENCI

Marian Kwietniewski

Politechnika Warszawska

Cezary Madryas

Politechnika Wrocławska

KOORDYNATOR PRAC

Paweł Kośmider

Polskie Stowarzyszenie Technologii Bezwykopowych

PRELEGENCI

Tomasz Abel

Politechnika Wrocławska

Michał Andrzejewski

Gamm-Bud sp .z o.o.

Mirosław Cecuga

Sezam Instal sp.j.

Tomasz Daniłoś

Blejkan Holding Sp. z o.o.

Marcin Derda

Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

Ryszard Gajewski

Gdańskie Wody sp. z o.o.

Tomasz Goździor

POliner sp. z o.o.

Jakub Kania

RELINEEUROPE AG

Sławomir Kapica

,,ELSE” TECHNICAL AND RESEARCH SERVICE CO. LTD. sp. z o.o.

Andrzej Kolonko

Politechnika Wrocławska

Mark Kopietz

SBKS GmbH & Co. KG

Jakub Kucharski

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”

Karolina Myk

POliner sp. z o.o.

Bogdan Przybyła

Politechnika Wrocławska

Stanisław Szczekarewicz

GSG Industria sp. z o.o.

Tomasz Szczepański

Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.

Renata Tomusiak

MPWiK w m.st. Warszawie S.A.

Leszek Wysocki

Politechnika Wrocławska

Adam Wysokowski

Kierownik Zakładu Dróg, Mostów i Kolei, Uniwersytet Zielonogórski

Yurii Zherlitsyn

UKRVODOKANALEKOLOGIA

Piotr Ziętara

Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

Dariusz Zwierzchowski

Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o.

WIĘCEJ O PRELEGENTACH
PROGRAM KONFERENCJI

PARTNERZY I PATRONI

SPONSOR GENERALNY

poliner

SPONSORZY ZŁOCI

blejkan cipp2021
insitu
relineeurope

SPONSORZY SREBRNI

SPONSORZY BRĄZOWI

PATRONI MEDIALNI

Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas priorytetem. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu jak największy komfort udziału, przestrzegając jednocześnie obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Mając na uwadze zmienną sytuację epidemiczną w Polsce i wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, umożliwiamy zmianę formy uczestnictwa w konferencji z udziału stacjonarnego na online lub otrzymanie całkowitego zwrotu kosztów zakupionego pakietu*.

*W przypadku wprowadzenia obostrzeń i ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 dotyczących przemieszczania się, a także przebywania w izolacji oraz na kwarantannie — dotyczy to zarówno regulacji ogólnokrajowych, jak i wewnętrznych, wprowadzonych przez Państwa firmę.

INTERAKTYWNA KONFERENCJA W TRAKCIE KONFERENCJI AKTYWNIE UCZESTNICZYSZ:

ZADAJESZ PYTANIA

SPRAWDZASZ WIEDZĘ

WYRAŻASZ OPINIE

OCENIASZ WYKŁADY I PRELEKCJE

POPRZEDNIE EDYCJE

OBEJRZYJ RELACJE Z POPRZEDNICH EDYCJI